10 فایده دارچین برای سلامتی مبتنی بر شواهد || 10 فایده دارچین برای سلامتی مبتنی بر شواهد


10 فایده دارچین برای سلامتی مبتنی بر خواسته واقعی علمی وجود دارد که بر اساس آن توان من به این نتیجه رسید که از آن می تواند برای سلامتی مفید استفاده شود و باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. هزاران سال است که این گیاه به دلیل خواص دارویی خود دارای ارزش است. امروزه علم مدرن چیزی را که مردم از دیرباز می دانند تأیید کرده است. در این مقاومت 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین: مورد ماده ای با خواص دارویی

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه و از نظر علمی با نام سیناموموم می شود. قبلاً نادر و ارزشمند بود و به عنوان هدیه ای مناسب پادشاهان در نظر گرفته شد. این روزها دارچین ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان عنصری در غذاها و دستور العمل های مختلف یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی استخراج شده و قسمت های چوبی آن برداشته می شود. وقتی خشک می شود ، نوارهایی شکل می دهد که به شکل رول در می آیند ، که به آنها چوب دارچین می گویند. این چوب ها را می توان آسیاب کرد تا به شکل پودر دارچین آمد. بو و طعم متمایز دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که در ترکیب سینامالدهید بسیار زیاد وجود دارد. دانشمندان معتقدند که این مسئول بیشتر تأثیرات قوی دارچین بر سلامتی و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از سینامالدئید است که تصور می شود مسئول بیشتر فواید دارچین برای سلامتی است.

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

10 فایده دارچین: دارچین اضافه آنتی اکسیدان

10 فایده دارچین برای سلامتی مبتنی بر شواهد |  پزشکت

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو تحت تأثیر رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در تحقیقی که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرد ، دارچین به عنوان برنده واضح شد ، حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفتار شد. در واقع ، آنقدر قوی است که می توانم از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

خواص ضد التهابی دارچین

التهاب فوق العاده مهم است. این بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب زمانی می تواند مشکل ساز شود که مزمن باشد و علیه بافت بدن شما باشد. دارچین ممکن است در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان ارتباط دارد. در افراد به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نیم قاشق چایخوری دارچین در روز اثرات مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. سطح کلسترول تام ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش داد ، در شرایطی که کلسترول HDL “خوب” ثابت می ماند. به طور کامل ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که دوز دارچین فقط 120 میلی گرم گرم در روز می توانم این تأثیرات را داشته باشم. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

در مطالعات حیوانی نشان داده شده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. در صورت ترکیب ، همه این عوامل ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به افزایش دهد. دارچین ممکن است برخی از عوامل خطر اصلی بیماریهای قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون را بهبود بخشد.

کاهش سطح قند خون را پایین و دارای اثر ضد دیابت قوی

10 فایده دارچین برای سلامتی مبتنی بر شواهد |  پزشکت

دارچین به دلیل خواص کاهنده قند خون شناخته شده است .دارچین جدا از اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می توانم قند خون را با مکانیسم دیگر تغییر دهم. اول ، نشان داده شده است که دارچین میزان گلوکز وارد جریان خون بعد از غذا خوردن می دهد. این کار را با تداخل با آنزیم های گوارشی متعدد انجام دهید ، که باعث تجزیه کربوهیدرات ها در دستگاه گوارش شما می شود. ثانیاً ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر روی سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر میزان جذب گلوکز توسط سلول های شما را تا حد بیشتر افزایش می بخشد ، اگر بسیار از خود انسولین عمل می کند. مطالعات متعدد اثرات ضد دیابت دارچین را تأیید کرده است و نشان می دهد که می تواند سطح قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، 15 راه آسان برای کاهش طبیعی قند خون را بررسی کنید .نشان داده شده است که دارچین سطح قند خون ناشتا را کاهش داده و دارای اثر ضد دیابتی قوی بین 1 تا 6 گرم یا 0.5 تا 2 قاشق چای خوری در روز است.

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای سلامتی مبتنی بر شواهد |  پزشکت

انسولین یکی از هورمون های کلیدی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما نیاز دارید. مشکل این است که بسیار از مردم در برابر اثر انسولین مقاوم هستند. این به عنوان مقاومت به انسولین می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون مهم کمک کند تا کار خود را انجام دهد. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین می توانم سطح قند خون را کاهش دهم ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

درمان بر بیماری های عصبی

بیماریهای عصبی با دست دادن تدریجی تغییر شکل یا عملکرد سلولهای مغزی را مشخص می کنند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع شایع هستند.

به نظر می توانید دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تا در مغز پیش ببرید ، که یکی از علائم بارز بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های بیماری به بیماری پارکینسون ، دارچین به حفاظت از نورون ها ، نرمال شدن سطح انتقال دهنده عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثر باید در انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. نشان داده شده است که دارچین در مطالعات مختلف روی حیوانات می تواند به بهبود انواع بیماری های آلزایمر و پارکینسون تبدیل شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کم است.

حفاظت در برابر سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور خاص مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد به مطالعات لوله آزمایش و حیوانات محدود می شود ، که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت شود. با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول ها می شود.

مطالعه ای روی موش های بیماری به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین فعال آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایشات لوله آزمایش را امتحان کنید که نشان دهید می دهم دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی در سلول های روده بزرگتر انسان فعال می کند. این که آیا دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده دارچین برای سلامتی مبتنی بر شواهد |  پزشکت

سینامالدهید ، یکی از اجزای اصلی فعال دارچین ، ممکن است با انواع عفونت ها کمک کند. روغن دارچین به طور موثری عفونت دستگاه تنفسی از قارچ ها را درمان می کند. همچنین می توان برخی از باکتری ها را از جمله لیستریا و سالمونلا را مهار کند رشد کرد.

با این حال ، شواهد محدود است و تا كنون ثابت نشده است كه دارچین می تواند عفونت را در جاهای دیگر بدن تغییر دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین ممکن است به جلوگیری از پوسیدگی دندان و کاهش بوی بد دهان کمک کند.

10 فایده دارچین: مبارزه با ویروس HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن شما از بین می برد ، که در صورت عدم درمان می تواند در نهایت به ایدز تبدیل شود. تصور می شود که دارچین از انواع کاسیا برای مبارزه با HIV-1 استفاده می کند ، رایج ترین گونه ویروس HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی با بررسی سلولهای آلوده به HIV نشان داد که دارچین در بین 69 گیاه دارویی مورد مطالعه بیشترین درمان بود. برای تأیید این اثرات به آزمایشات انسانی نیاز است.

سخن آخر

مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند با HIV-1 مبارزه کند ، نوع اصلی ویروس HIV در انسان کمک می کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر قابل مقایسه است. گونه Cassia به طور مقدمیر قابل توجه است از ترکیب به نام کومارین است که تصور می شود از آن در دوزهای زیاد مضر استفاده شود.

همه دارچین باید فواید سلامتی را داشته باشند ، اما Cassia ممکن است در دوزهای زیاد به دلیل دیوار کومارین مشکل ایجاد شود.

سیلان دارچین “واقعی” در این زمینه بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که میزان آن در کومارین بسیار کمتر از انواع کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین هایی که در سوپرمارکت ها پیدا شده اند ، ارزان ترین نوع کاسیا است.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات روی کره زمین است. این می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. عامل خطرساز بیماری های قلبی را کاهش دهید. دارای الزایای بی شمار دیگری برای سلامتی باشد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید