11 سپتامبر اولین پاسخ دهندگان 20 سال بعد با خطر بالای سرطان مواجه می شوند


نویسنده: امی نورتون خبرنگار سلامت روز

دوشنبه ، 13 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – دو مطالعه جدید تأیید می کنند که بیست سال بعد ، پاسخ دهندگان حملات مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک افزایش خطر ابتلا به برخی سرطان ها را نشان می دهند.

محققان میزان بالای سرطان پروستات را در میان آتش نشانان ، پزشکان و سایر کارگرانی که در 11 سپتامبر 2001 و پس از آن زحمت کشیدند ، بالاتر از حد متوسط ​​یافتند.

و در مقایسه با آتش نشانان دیگر شهرهای بزرگ ایالات متحده ، افرادی که در معرض فاجعه 11 سپتامبر قرار گرفتند خطر بالاتری برای سرطان پروستات و تیروئید داشتند.

مشخص شده است که کارگران امداد و نجات مرکز تجارت جهانی دارای نرخ بالای برخی از سرطان ها هستند.

به گفته کارشناسان ، مطالعات جدید به روشن شدن بیشتر تصویر کمک می کند.

در یکی از آنها ، محققان دریافتند که افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات به طرز شگفت انگیزی زودتر ظاهر می شود – کمی بیشتر از پنج سال پس از قرار گرفتن پاسخ دهندگان در محل برج دوقلو و ابر گرد و غبار سمی که آن را فرا گرفته بود.

محقق ارشد چارلز هال ، استاد دانشکده پزشکی آلبرت اینشتین در شهر نیویورک ، می گوید: “ما انتظار نداشتیم که دوره تأخیر به این کوتاهی باشد.”

اغلب ، سرطان تاخیر طولانی دارد – به این معنی که سالها پس از تماس اولیه فرد با سرطان ایجاد می شود.

هال گفت یافته های جدید نشان می دهد “ما نباید تصور کنیم که همه سرطان ها دارای دوره تأخیر طولانی هستند.”

و به گفته وی ، این می تواند پیگیری پزشکی پاسخ دهندگان به سایر بلایای بزرگ مانند آتش سوزی های بزرگ را آگاه کند.

هال گفت: “این بدان معناست که وقتی ما دچار چنین فاجعه ای می شویم ، ممکن است بخواهیم زودتر نظارت ایجاد کنیم.”

مطالعه دیگر آتش نشانان شهر نیویورک را که در 11 سپتامبر واکنش نشان دادند با آتش نشانان دیگر شهرهای بزرگ ایالات متحده مقایسه کرد. مشخص شد که در مقایسه با همکارانشان ، آتش نشانان 11 سپتامبر 13 درصد بیشتر در معرض ابتلا به هر نوع سرطانی در 15 سال آینده بودند.

دو سرطان خاص برجسته بود: آتش نشانان شهر نیویورک بیش از دو برابر خطر ابتلا به سرطان تیروئید و 39 درصد بیشتر سرطان پروستات داشتند. به گفته محققان ، آنها همچنین معمولاً حدود چهار سال جوانتر بودند.

هال نیز روی آن مطالعه کار کرد. او گفت که یافته ها این مورد را تقویت می کند که قرار گرفتن در معرض حملات 11 سپتامبر – و نه تنها افشای عمومی شغلی آتش نشان – در برخی از پاسخ دهندگان به سرطان کمک می کند.

هر دو مطالعه در 10 سپتامبر در مجله منتشر شد طب کار و محیط زیستبه

یک قانون فدرال که در سال 2010 تصویب شد ، برنامه سلامت مرکز تجارت جهانی را برای ارائه مراقبت های بهداشتی به پاسخ دهندگان 11 سپتامبر و بازماندگان غیرنظامی از حمله ایجاد کرد. از جمله مزایای آن غربالگری سرطان است.

دکتر جفری کالورت ، مشاور ارشد پزشکی برنامه بهداشت ، گفت که یافته های جدید به درک خطرات سرطان پاسخ دهندگان می افزاید.

او موافقت کرد که فاصله بین قرار گرفتن در معرض و افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات کوتاهتر از حد انتظار بود.

با این وجود ، هیچ توصیه خاصی برای غربالگری یا بازماندگان مرکز تجارت جهانی وجود ندارد. Calvert ، که سرمقاله ای را با این مطالعات منتشر کرده است ، گفت: “آنها با آنچه به طور کلی برای عموم توصیه می شود” یکسان “هستند.

وقتی صحبت از غربالگری سرطان پروستات می شود ، به مردان 55 تا 69 ساله توصیه می شود که در مورد این که برای آنها مناسب است یا نه ، با پزشک خود مشورت کنند.

در مطالعه جدیدی که بر سرطان پروستات متمرکز بود ، تیم هال داده های مربوط به تقریبا 54،400 مرد را که به فاجعه مرکز تجارت جهانی واکنش نشان دادند بررسی کرد-از جمله آتش نشانان ، پلیس ، امدادگران ، کارگران ساختمانی ، داوطلبان و کارگران نظافتی.

به طور کلی ، 1120 مرد مبتلا به سرطان پروستات تا سال 2015 تشخیص داده شده بودند. تا سال 2006 ، خطر پاسخ دهندگان به این بیماری به طور کلی بیشتر از مردان ایالت نیویورک نبود.

اما این امر از سال 2007 تغییر کرد ، زمانی که خطر آنها به 24 درصد بیشتر از حد معمول رسید. به نظر می رسد آتش نشانانی که صبح 11 سپتامبر رسیده بودند در مقایسه با کارگرانی که دیرتر آمدند در خطر بیشتری قرار داشتند.

هال گفت که این نشان دهنده “اثر واقعی” قرار گرفتن در معرض توده های سمی در محل است. هال خاطرنشان کرد: این ابر عظیم حاوی مواد سرطانی مانند دیوکسین ها ، آزبست ، بنزن و بی فنیل های پلی کلرید (PCB) است.

وی به پاسخ دهندگان یازده سپتامبر توصیه کرد در صورت عدم مشارکت در برنامه نظارت بر سلامتی وارد شوند. هال گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد که این کار را انجام دهید ، حتی اگر سالم هستید – یا به خصوص اگر سالم هستید.”

کالورت گفت که این برنامه “در ماموریت خود ثابت قدم است”.

“بین [program’s] موفقیت تلاش های آن برای اطمینان از برتری و کارآیی در ارائه نظارت و درمان پزشکی ، برای هر دو وضعیت سلامت جسمی و روانی مربوط به قرار گرفتن در معرض 11 سپتامبر است. “

اطلاعات بیشتر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده برنامه بهداشتی مرکز تجارت جهانی را در اختیار دارد.

منابع: چارلز هال ، دکترا ، استاد ، گروه اپیدمیولوژی و سلامت جمعیت ، کالج پزشکی آلبرت اینشتین ، شهر نیویورک ؛ جفری کالورت ، MD ، مشاور ارشد پزشکی ، برنامه بهداشت مرکز تجارت جهانی ، م Instituteسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده ، واشنگتن ، DC ؛ طب کار و محیط زیست، 10 سپتامبر 2021 ، آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید