۱۴ میلیون نفر در کشور در معرض طوفان نمک دریاچه ارومیه هستند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، روح الله آزاداندیش وی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران از ارائه طرح تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: این طرح به زودی در صحن علنی مجلس رای گیری می شود. گرفتن قرار می گیرد و در صورت همراهی و تایید نمایندگان، روند کار آغاز می شود.

طراح طرح ستاد احیای دریاچه ارومیه این دریاچه را نگین آذربایجان دانست و افزود: سطح آب این دریاچه به دلیل خشکسالی های متوالی بسیار کاهش یافته است اما ستاد احیاء میلیاردها تومان برای احیا هزینه کرده است. دریاچه که در حال حاضر میوه خاص آن است، ما هزینه ها را تایید نمی کنیم، بنابراین معتقدیم که عملکرد و هزینه این صندلی باید برآورد شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خشک شدن دریاچه ارومیه دغدغه اصلی مردم است شمال غربی وی با اشاره به اینکه خشک شدن این دریاچه به جز استان ها و شهرستان های حاشیه دریاچه بیشترین تاثیر منفی را بر روی ضلع شرقی دریاچه خواهد گذاشت، گفت: بیش از ۱۴ میلیون نفر از تبریز تا نزدیک تهران نخواهند داشت. از گرد و غبار نمک آن مطمئن باشید. .

وی خواستار تکمیل پروژه های نیمه تمام و بعضا متروکه احیای دریاچه ارومیه توسط دولت سیزدهم شد و اظهار داشت: تکمیل و افتتاح تصفیه خانه فاضلاب تبریز، آذرشهر برای رهاسازی پساب تصفیه شده به دریاچه و تونل انتقال آب معدنی سیب. . باید به جای جسد دریاچه در اولویت قرار گیرد. دوباره زندگی دیگری بگیر.

وی وظیفه نماینده را نظارت برشمرد و اظهار داشت: ارائه این طرح در راستای وظیفه نظارتی نماینده مردم است و روز سه شنبه هفته جاری در صحن علنی مجلس بررسی و رای گیری می شود. گرفتن واقع شده.