۳ خوراکی که به شما کمک می کند تا سالم بمانید

با افزایش سن، بدن ما شکننده‌تر می‌شود و مانند گذشته عمل نمی‌کند. ما نمی توانیم روند پیری را متوقف کنیم. با این حال، ما می‌توانیم در سلامت پیری خود نقش داشته باشیم. در زیر برخی از غذاهایی که به کاهش تاثیر پیری کمک می کنند آورده شده است:

زغال اخته

زغال اخته منبع بالایی از ویتامین های A، C و آهن و اسید الاژیک (بیماری که با فیتوشیمیایی مبارزه می کند و تشکیل تومور را کند می کند) دارد. آنها حاوی آنتی اکسیدان های مبارزه با بیماری بیشتری نسبت به سایر غذاها هستند و حاوی مواد مغذی گیاهی هستند که می توانند به طور موثر از ویتامین C در بدن شما استفاده کنند. پوست آبی حاوی آنتوسیانین است که با محافظت از عروق خونی و ایفای نقش در حفظ تعادل کلسترول، به محافظت از سلامت قلب و مغز کمک می کند.

شکلات تلخ

برای کمک به پیری سالم، فقط شکلات با ۷۰ درصد کوکا به حساب می آید. حاوی اپی کاتچین است که به جریان خون بدن شما کمک می کند و به طور مستقیم به قلب شما کمک می کند. گفته می شود که دارای بالاترین منبع منیزیم موجود در مواد غذایی است. منیزیم به محافظت از بدن در برابر بیماری های قلبی و دیابت کمک می کند. شکلات تلخ حاوی نخود فرنگی است که خلق و خوی شما را بالا می برد و همچنین سطح اندورفین شما را افزایش می دهد و به عنوان یک ضد افسردگی ملایم عمل می کند. زمانی که احساس شادی یا عشق می کنید نخود فرنگی به طور طبیعی توسط بدن شما آزاد می شود.

ماست

ماست به مبارزه با کاهش هضم و ایمنی روده شما کمک می کند که به طور طبیعی با افزایش سن رخ می دهد و به جلوگیری از ضعیف شدن استخوان ها کمک می کند. این منبع غنی از کلسیم و پروتئین است که به مبارزه با این کاهش کمک می کند. همچنین پروبیوتیک‌های زیادی وجود دارند که باکتری‌های مفیدی هستند که به تولید سالم باکتری‌های خوب کمک می‌کنند و باکتری‌های بد را در تعادل نگه می‌دارند.

اینها تنها برخی از غذاها و فوایدی هستند که می توانند به شما در پیری سالم کمک کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر