۳ دلیل مهم برای سلامت فلور روده


ظرف پتری پر از باکتری های مفید.

روده شما خانه بیش از ۱۰۰ میلیارد باکتری است، اما آنتی بیوتیک ها، آفت کش ها، استرس و غذاهای اصلاح شده ژنتیکی تنها چند مورد از مواردی هستند که می توانند این تنوع را مختل کنند.[۱] باکتری های روده شما باید سالم بمانند یا نگرانی هایی مانند سندرم روده تحریک پذیر، حساسیت به گلوتن و حتی چاقی ممکن است بیشتر باشد. برخی معتقدند افزایش اخیر اوتیسم، بیماری آلزایمر و ام اس می تواند با روده ناسالم مرتبط باشد![۲, ۳, ۴] بیایید فقط به ۳ دلیل که چرا فلور روده سالم بسیار مهم است نگاه کنیم.

چرا فلور روده سالم مهم است؟

۱. بیماری کرون را مهار می کند

تشخیص بیماری کرون اغلب از روی نمونه های مدفوع دشوار است، اما کلید این بیماری را می توان در روده پیدا کرد. محققان نمونه‌های بافتی از دیواره‌های روده «۴۴۷ فرد تازه آلوده و ۲۲۱ فرد غیر آلوده» را بررسی کردند و دریافتند که تعداد قابل توجهی از انواع خاصی از باکتری‌ها در ارتباط با سطوح التهاب وجود دارد.[۵] این فقط یک دلیل دیگر برای تشویق فلور روده سالم است!

۲. هضم و سلامت گوارش را ارتقا می دهد

این نکته مهمی است که اکثر مردم از آن آگاه هستند و شاید تعجب آور نباشد که سطوح باکتری در روده شما می تواند به هضم کمک کند. شواهد اخیر نشان می دهد که یک میکروبیوم سالم و متنوع می تواند به یکپارچگی روده کمک کند.[۶] اصولاً بدن خوب و بد را از هم جدا می کند. یک روده سالم تنها به آنچه مفید است اجازه می دهد وارد بدن شود.

۳. از سلامت روان حمایت می کند

وقتی یک وعده غذایی بزرگ می خورید، وقتی سیر می شوید متوقف می شوید، درست است؟ خوب، یک روده سالم می تواند با ترشح برخی هورمون های سیری به مغز شما کمک کند تا بفهمد چه زمانی به اندازه کافی سیر شده اید.[۷] همچنین می تواند در افسردگی و اضطراب نقش داشته باشد.[۸] حتی شواهد اخیر ارتباط بین سلامت روده و اوتیسم را نشان می‌دهد، تحقیقات نشان می‌دهد که درمان‌های پروبیوتیک می‌تواند با بهبود سطح باکتری‌ها به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک کند.[۹, ۱۰] دانشمندان همواره در حال یافتن بیشتر و بیشتر در مورد این ارتباط روده و مغز هستند!

چگونه می توانید از فلور روده سالم حمایت کنید؟

شواهد اخیر نشان می دهد که یک رژیم غذایی خوب و ورزش می تواند بر فلور روده تأثیر بگذارد، پس چرا یک عادت تناسب اندام جدید را شروع نکنید؟[۱۱] البته، همیشه می توانید به سراغ غذاهای غنی از پروبیوتیک مانند سبزیجات و ماست بروید. یک مکمل پروبیوتیک با کیفیت بالا راه مطمئن دیگری برای پر کردن شکاف های موجود در رژیم غذایی شما است. من این دو مکمل را توصیه می کنم: Latero-Flora که یک سویه BOD Bacillus Laterosporus است و Floratrex که حاوی ۲۵ سویه پروبیوتیک به همراه پری بیوتیک است. هر یک از این دو مکمل انتخابی عالی برای حمایت از روده سالم خواهد بود.

ویدیوی یوتیوب