۵ دلیل برای درست کردن غذای کودک

بسیاری از والدین نوزادان خود را با غذای کودک خریداری شده در فروشگاه تغذیه می کنند، و چرا که نه؟ آنها راحت، ارزان هستند و در انواع طعم ها برای کودک وجود دارند تا از آن لذت ببرند.

وقتی اولین پسرمان را باردار بودم، تصمیم گرفتم در مورد غذایی که وقتی زمانش برسد در دهان او بگذارم تحقیق کنم. من چند نتیجه جالب گرفتم.

برای مادری که از شیر دادن مکرر و تعویض پوشک خسته شده است، به راحتی می توان گزینه هایی را انتخاب کرد که هم سریع و هم راحت باشند. در حالی که ما قطعاً سزاوار استراحت و «وقت من» با کیفیت هستیم، چند دقیقه اضافی برای پوره کردن نه تنها در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود، بلکه به نوزادان ما کمک می کند تا سالم و قوی رشد کنند و پالتی برای غذا ایجاد کنند. به زودی به شکل جامد غذا بخورید.

انتخاب سلامتی بهتر

نوزادان ما سزاوار کیفیت زندگی عالی هستند، اما نظارت بر آنچه که ما در بدن آنها می‌گذاریم، سخت است، وقتی غذای آنها قبل از رسیدن به سبد مواد غذایی ما از بین رفته است. وقتی غذای کودک خود را با استفاده از میوه‌ها، سبزیجات تازه و موارد دیگر درست می‌کنید، دقیقاً می‌دانید که چه چیزی در آنها می‌ریزید.

متأسفانه، غذای کودک خریداری شده در فروشگاه حاوی کمتر از یک پنجم مقدار توصیه شده کلسیم، روی و منیزیم است. غذای کوزه ای در دمای بالا پخته می شود تا باکتری ها را از بین ببرد. این تا حدودی باعث می شود که آنها را برای مدت طولانی در قفسه ها نگهداری کنند. برخی این را یک چیز منفی می دانند، زیرا بسیاری از مواد مغذی موجود در غذا در نتیجه از بین می روند.

عمده پس انداز پول

در حالی که شیشه های کوچک غذای کودک در نگاه اول ارزان به نظر می رسند، پول واقعاً زیاد می شود. مقادیری که نوزادان می‌خورند می‌تواند هر روز متفاوت باشد، و شیشه‌هایی که در اندازه‌های استاندارد عرضه می‌شوند نمی‌توانند برای آن مناسب باشند. با غذای خانگی کودک، شما تصمیم می گیرید که چقدر ذخیره و سرو کنید. اگر مواد در فروش هستند، می‌توانید آن‌ها را به‌صورت عمده بخرید، آن‌ها را آماده کرده و فریز کنید تا هفته‌ها بعد سرو کنید.

دوستدار محیط زیست

چه در حال استفاده مجدد از کیسه های پلاستیکی، ظروف یا شیشه های شیشه ای باشید، می توانید به راحتی غذای خود را بدون داشتن انبوهی ظروف از فروشگاه با هر بار خرید، ذخیره کنید. اگر عادت دارید پس از تغذیه کودک، شیشه ها را دور بریزید، به این فکر کنید که غذای کودک خانگی چقدر برای محیط زیست بهتر است. می توانید غذا درست کنید و به راحتی آنها را در ظروف قابل استفاده مجدد نگهداری کنید. وقتی آنها خالی شدند، دسته بعدی خوب است.

طعم های معتبر تر

اگر وقت دارید، جالب است که تفاوت سلیقه را خودتان بررسی کنید. میوه‌ها، سبزیجات و گوشت‌های کوزه‌شده هر دو از نظر بافت و طعم با نوع واقعی متفاوت هستند. اکثر برندها نمی توانند با قیمت واقعی مقایسه شوند و شما نمی توانید تولید کنندگان را سرزنش کنید. دلیلی وجود دارد که این غذاها می توانند برای مدت طولانی بدون نگهداری در یخچال دوام بیاورند!

انتقال به جامدات آسان تر است

اگر کودکی به خوردن غذای شیشه‌ای عادت داشته باشد، این یک مرحله انتقالی است که او را وادار می‌کند تا به غذایی که شما می‌خورید تغییر دهد. در ده ماهگی، پسرمان می‌توانست تکه‌های گوشت و سبزیجات را از بشقاب‌های ما بخورد، زیرا قبلاً آنها را به شکل پوره مزه کرده بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر