۵ سال زندان برای ستاره فوتبال؟/ نگران دادگاهی که یک بار در آن شکست خوردنیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن با جنجال جدیدی مواجه شده است که البته این ماجرا مربوط به تیم فعلی او نیست و مربوط به زمان انتقال او به بارسلونا است.

او قرار است هفته آینده برای دفاع از خود در پرونده انتقالش به بارسلونا در دادگاه حاضر شود.

در سال ۲۰۱۳، نیمار از باشگاه برزیلی سانتوس به بارسلونا پیوست. شرکت سرمایه گذاری برزیلی از نیمار شکایت کرد و او را به تقلب و فساد در انتقالش به بارسا در سال ۲۰۱۳ متهم کرد.

شرکت DIS در آن زمان چهل درصد از حق و حقوق انتقال نیمار را در اختیار داشت. این شرکت مدعی است نیمار و مدیران برنامه هایش مبلغ انتقال او به بارسا را ​​کمتر از آنچه بوده اعلام کرده اند و در نتیجه از پرداخت دستمزد این شرکت خودداری کرده اند.

نیمار این اتهام را رد کرد که در سال ۲۰۱۷ با حضور در دادگاه تجدیدنظر اسپانیا برای همین پرونده شکست خورد و دادستانی این کشور دوباره پرونده او را باز کرد.

حالا ستاره تیم ملی برزیل باید دوشنبه هفته آینده برای پاسخگویی به اتهامات در دادگاه اسپانیا حاضر شود. انتظار می رود روند بررسی این پرونده حداقل دو هفته طول بکشد.

دیگر متهمان این پرونده پدر و مادر نیمار و دو باشگاه سانتوس و بارسلونا هستند. اودیلیو رودریگز، رئیس وقت باشگاه سانتوس و دو رئیس سابق بارسلونا، ماریا بارتومئو و ساندرو روسل نیز به نمایندگی از باشگاه کاتالانی در جلسات دادگاه حضور خواهند داشت.

شرکت برزیلی DIS زمانی که نیمار تنها ۱۷ سال داشت با او قرارداد بست و با پرداخت ۲ میلیون یورو به این نوجوان برزیلی، چهل درصد از حقوق و امتیازات نقل و انتقالات آینده خود را به دست آورد. در صورت عدم موفقیت نیمار در این مورد، احتمال حبس تا پنج سال برای او وجود دارد.