۵ نکته برای طراحی بهینه وب سایت


با پیشرفت هوش مصنوعی و موتورهای جستجو و پیشرفت های صورت گرفته در وب بسیاری از نیازها، سوالات و مشکلات را می توان با یک جستجوی ساده در اینترنت برطرف کرد. از خرید کالاهای ضروری گرفته تا ثبت سفارشات مربوط به تعمیرات، آشنایی با موضوعات مختلف، تحقیق و … همه چیز با استفاده از اینترنت و گشت و گذار در موتورهای جستجو امکان پذیر است.

۵ نکته برای طراحی بهینه وب سایت

برای یافتن نتایج مورد نظر، موتورهای جستجو کاربر را به وب سایت هایی هدایت می کنند که دقیقاً حاوی اطلاعات مورد نظر شخص هستند یا حداقل شباهت نسبی به مشکل مورد نظر دارند. از طرفی موتورهای جستجو با هوش مصنوعی بالا به ویژه گوگل وب سایت هایی را که بیشترین و تخصصی ترین اطلاعات را در زمینه مربوطه دارند در راس نتایج جستجوی خود قرار می دهند و این گونه وب سایت ها به مرور زمان شخص مورد اعتماد تشخیص می دهد.

علاوه بر بحث در مورد محتوا و کار بر روی یک حرفه خاص، معیارهای بسیار بیشتری برای موتورهای جستجو مهم است و عملکرد آنها به سرعت باعث افزایش رتبه سایت و نمایش آن در صفحات اول گوگل و هر موتور جستجوی دیگری می شود. با بهشتی با ما همراه باشید تا ۵ نکته مهم در طراحی سایت بهینه را بیاموزیم.

۵. وارد کردن اطلاعات به روز و منحصر به فرد

فردی که وارد سایت شما می شود نباید با اطلاعات قدیمی مواجه شود. البته، این بدان معنا نیست که اطلاعات قدیمی دیگر مفید نیستند! باید توجه داشته باشید که اطلاعاتی که در وب سایت خود درج می کنید با دستاوردهای جدید مطابقت دارد. برای این منظور، اگر اطلاعاتی در مورد موضوع خاصی درج می کنید، محتوای خود را با توجه به پیشرفت به دست آمده در طول زمان تکمیل و به روز کنید.

از طرف دیگر، شخصی که برای خواندن مقالات شما وارد سایت شما می شود، به دنبال اطلاعات بیشتر و منحصر به فردتر است. هرچه اطلاعات سایت شما کاملتر باشد، بازدید کننده راضی تر خواهد بود و سایت شما بازدید بیشتری خواهد داشت. در نتیجه اگر سایت شما در موضوع خاصی تخصص دارد، سعی کنید تا حد امکان از درج اطلاعات تکراری و تکراری خودداری کنید، مگر اینکه روش ذکر شده یک روش ثابت و کارآمد باشد.

۴. طراحی نوآورانه و سادگی

وب سایت های بسته کاربر را فریب می دهند. اگر وب سایت ایجاد شده در زمینه های مختلف خدمات ارائه می دهد، سعی کنید خدمات خود را به وضوح در معرض دید عموم قرار دهید. کامل بودن سایت شما تناقض ایجاد نمی کند. فردی که از سایت شما بازدید می کند باید در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسد و اشغال سایت شما باعث تقلب بازدید کننده می شود.

همچنین وجود نوآوری در طراحی وب سایت می تواند توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند. به طوری که وقتی کاربر وارد سایت شما می شود، حس تازه و جدیدی را تجربه می کند و طراحی سایت شما از نظر او خوشایند است. هرچه طراحی وب سایت شما با عملکردی که در آن انجام می دهید هماهنگ تر و نوآورانه تر باشد، رضایت و توجه عموم را بیشتر جلب می کند.

۳. استفاده از تصاویر با بهترین کیفیت

ترتیب سایت شما با تصاویری که در آن استفاده می کنید ارتباط مستقیم دارد. طراحی وب سایت شما هر چقدر هم جذاب باشد، اگر تصاویری که در وب سایت استفاده می کنید بی کیفیت باشند، مخاطب را دور می کند و جذب وب سایت شما نمی شود.

طبق استانداردهای دپارتمان طراحی وب سایت آسمونی، کیفیت بالای عکس ها به این معنی نیست که باید از عکس های بزرگ استفاده کنید. برای کاهش اندازه عکس اما حفظ کیفیت آن، می توانید عکس ها را فشرده کرده و اندازه آنها را تغییر دهید. اگر سایت شما پر از عکس های عالی باشد، ممکن است سرعت بارگذاری صفحه شما کاهش یابد و این باعث می شود که بازدیدکننده از سایت شما بازدید نکند.

۲. مسئولیت سایت

مسئولیت وب سایت ها یکی از مواردی است که با پیشرفت های صورت گرفته در تلفن های همراه باید بیشتر به آن توجه کرد. از امروز اکثر شهروندان از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و می توانند در سراسر اینترنت گشت و گذار کنند، داشتن وب سایتی که با صفحه نمایش تلفن همراه همگام شود بسیار مهم و ضروری خواهد بود.

چرا که ابعاد گوشی های موبایل در مقایسه با صفحه نمایش کامپیوتر متفاوت است و اگر وب سایت شما فقط برای کامپیوتر سفارشی شده باشد، روی گوشی موبایل به خوبی کار نمی کند و ممکن است باعث آزار عموم شود. در نتیجه رعایت مسئولیت وب سایت می تواند راه دیگری برای پیشرفت و افزایش کیفیت وب سایت طراحی شده باشد.

۱. رعایت نکات سئو و استفاده از ابزار سئو

رعایت نکات سئو باعث رشد سریع سایت شما می شود. اگر روی موضوعی خاص و خاص کار می کنید که در آن بازار کار رقابتی کمی وجود دارد، با رعایت نکات سئو می توانید در کمترین زمان ممکن به صفحه اول گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری برسید. با این حال، اگر فضای کاری شما رقابتی باشد، ممکن است این مدت زمان کمی بیشتر طول بکشد، اما اگر تمام نکات را رعایت کنید و به کوچکترین جنبه ها توجه کنید، به شما کمک می کند و شما را از سایر وب سایت ها متمایز می کند.

ابزارهای مختلفی برای کنترل و انجام سئوی وب سایت وجود دارد، اما معروف ترین آنها که به صورت پلاگین در وردپرس قابل نصب هستند، افزونه های Yoast و Rank Math هستند.

منبع: Osmoni Technology