۶ نشانه که زمان آن رسیده است که شغل خود را ترک کنید


گاهی اوقات همه ما با تصمیم سختی مواجه می شویم که از چیزی که زمانی هدفمان بود دست بکشیم. اما تصمیمات بزرگ، مانند تغییر شغل، باید در نظر گرفته شود. در حالی که گاهی اوقات می توان این کار را با تکرار کار فعلی انجام داد، گاهی اوقات انتخاب درست این است که مسیر جدیدی را در پیش بگیرید.

شش نشانه وجود دارد که اگر آنها را ببینید، ممکن است زمان تغییر شغل یا شغل فرا رسیده باشد. اول، حرفه شما دیگر رشد شما را تشویق نمی کند. دوم اینکه شما به هدفی که در نظر گرفته اید دست یافته اید. سوم، شما فعالانه به دنبال راه هایی برای به تاخیر انداختن یا اجتناب از کار خود هستید. چهارم، شما دائماً کار خود را با اضطراب یا احساس خستگی و فرسودگی انجام می دهید. پنجم، کار شما عادت های بدی را در شما ایجاد می کند که با ارزش های شما مطابقت ندارد. در نهایت، محل کار شما برای سلامت جسمی یا روحی شما مضر است.

در طول دو سال گذشته، بسیاری از افراد به طور داوطلبانه شغل خود را ترک کرده اند. این جنبش اکنون آنقدر گسترده شده است که به آن “استعفای بزرگ” می گویند. برخی از این افراد در جستجوی شغلی انعطاف‌پذیرتر در اقتصاد بازار کار، شغل خود را رها کرده‌اند. برخی از آنها به دنبال تغییر سبک زندگی خود هستند، اما بسیاری از آنها به دلیل غول کروناویروس و تحولات اجتماعی مرتبط مجبور شده اند نگاهی عمیق به زندگی خود و آنچه که آنها را هدف قرار می دهد بیندازند.

آیا این توصیف برای شما صدق می کند؟ آیا احساس افسردگی می کنید و به تغییراتی نیاز دارید که به شما هدف و تعامل بیشتری بدهد؟ این کاملا طبیعی است. هدف شما در طول زمان تغییر خواهد کرد، و این درست است که شما دائماً در حال یافتن راه‌های جدیدی برای بازگرداندن آن هستید. اما این دوره های تغییر و گذار دشوار است.

راهنمای مجله هاروارد برای رسیدن به هدف می نویسد: «لحظه ای که ما چیزی را که زمانی هدفمان بود رها می کنیم، لحظه تصمیم گیری دشوار برای همه ماست. تصمیمات بزرگ مانند تغییر شغل باید در نظر گرفته شود. من همیشه به مردم توصیه می کنم قبل از رفتن به یک حرفه جدید، کار فعلی خود را بازتولید کنند. البته برای قرار گرفتن در یک مسیر جدید، زمان آن باید فرا برسد.

اگر قصد دارید به یک استعفای بزرگ بپیوندید یا حرفه خود را تغییر دهید، در اینجا چند نشانه برای ارزیابی این موضوع مهم آورده شده است. آیا واقعا وقت آن رسیده است که از انجام کارهایی که زمانی به شما هدف و معنا می دادند دست بردارید؟

حرفه شما دیگر باعث رشد شما نمی شود.

حرفه شما دیگر باعث رشد شما نمی شود.

بهترین ورزشکاران در بیشتر موارد تحصیلات آنها از نظر فیزیکی متنوع هستند یا روال خود را به شدت تغییر می دهند. این به این دلیل است که در برخی موارد، هر کاری که همیشه انجام می دهیم دیگر نمی تواند به عنوان منبع رشد عمل کند. وقتی متوجه می شوید که منبع هدف دیگر به رشد شما کمک نمی کند، در حال پرورش یا ایجاد تغییرات دیگری هستید. ترک کار یک تصمیم بزرگ است، بنابراین من همیشه افراد را تشویق می‌کنم که ابتدا ببینند آیا راه‌هایی برای بازسازی کار یا ایجاد تغییرات در محیط حرفه‌ای فعلی‌شان وجود دارد یا خیر. اغلب، بازسازی کار شما می تواند به سادگی تغییر نگرش و ایجاد تغییرات کوچک باشد که اغلب به آن «تفریح ​​شغلی» می گویند. اما اگر از این مسیر خسته شده اید و دیگر نمی توانید در حرفه خود رشد کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که ادامه دهید و تغییر کنید.

شما به آنچه به عنوان هدف تعیین کرده اید دست یافته اید.

شما به آنچه به عنوان هدف تعیین کرده اید دست یافته اید.

گاهی اوقات ممکن است در موقعیت فعلی خود رشد نکنید زیرا چیزی برای رسیدن و دنبال کردن باقی نمانده است. یکی از همکاران سابق من در NFL بازی می کرد. او اولین مرحله زندگی خود را به طور کامل وقف فوتبال کرد. اما پس از بازنشستگی متوجه شد که از آن دوره از زندگی خود راضی است. این منبع معنی باورنکردنی بود و همکارم آماده بود تا از آن عبور کند. گاهی اوقات ما به سادگی به اهداف خود می رسیم و آماده حرکت به سمت چالش های جدید هستیم.

شما فعالانه به دنبال راه هایی برای اجتناب از کار خود هستید.

دوستی داشتم که عاشق نوشتن بود اما هر از چند گاهی از آن خسته می شد و به دنبال راه هایی برای اجتناب از آن می گشت. او هر فعالیتی را به نوشتن ترجیح می داد. از لباس شستن گرفته تا حیاط کاری. او ساعت ها در شبکه های اجتماعی سپری کرد تا اینکه بالاخره شروع به نوشتن کرد. او سرانجام متوجه شد که اگر می خواهد دوباره عاشق نویسندگی شود، به یک استراحت طولانی نیاز دارد. گاهی اوقات شما فقط باید با کمکی که به دیگران می کنید تبعیض آمیزتر رفتار کنید. حرفه ما باید چیزی باشد که با کنجکاوی و انتظار به آن نزدیک شویم نه اجتناب.

شما دائماً کار خود را با اضطراب یا احساس خستگی و فرسودگی انجام می دهید.

من یک بار شغلی داشتم که مدتی از آن لذت می بردم، اما واقعاً مرا خسته کرد. برای من خیلی سخت بود که صبح از خانه بیرون بیایم تا سر کار. این به این دلیل نبود که شرکت یا افراد آن خصومت داشتند. موضوع این بود که دیگر به من نمی خورد.

اگر دائماً در مورد کار خود احساس اضطراب می کنید، زمان آن رسیده است که به طور جدی تغییر یا ترک کار را در نظر بگیرید. زندگی شما کوتاه و ارزشمند است و کار شما باید آن را غنی کند.

کار شما عادت های بدی را در شما ایجاد می کند.

کار شما عادت های بدی را در شما ایجاد می کند.

یکی دیگر از دوستانم که در یک شرکت با فرهنگ ناسالم کار می کرد متوجه شد که رفتارهای غیراخلاقی در محل کار وارد زندگی او شده است. مثلاً از بی صداقتی و گمراه کردن همکاران و مشتریان خود آگاه شد. وقتی متوجه شد بلافاصله شرکت را ترک کرد. وقتی به دنبال هدفی هستید که شما را از ارزش هایتان دور کند، باید آن را رها کنید. هرگز اجازه ندهید یک محیط حرفه ای باعث ایجاد تغییرات نامطلوب در شما و به خصوص در شخصیت شما شود.

محل کار شما ناسالم است.

محل کار شما ناسالم است.

به عنوان مثال، محل کار با همکارانی که بر سر شما فریاد می زنند، به شما توهین می کنند یا جایی که شما کار می کنید تا زمانی که خسته شده اید، باید شما را تشویق کند که دست از کار بکشید یا تصمیم جدی بگیرید. برخی از محل های کار به طور دائم سلامت جسمی یا عاطفی شما را به خطر می اندازند. اگر در چنین موقعیت غیرقابل قبولی قرار گرفتید، وقت آن رسیده است که موقعیت خود را تغییر دهید.

البته علائم دیگری نیز وجود دارد. در حالی که همیشه ایده خوبی است که سعی کنید در کار خود تجدید نظر کنید و اگر احساس ضعف می کنید آن را هدفمند کنید، اجازه دهید کار قدیمی بخشی از تازه نگه داشتن زندگی شما باشد و اجازه دهید اهدافتان در طول زمان تغییر کنند. زندگی شما در دستان شماست، به نظر می رسد که افراد بیشتری به این موضوع پی می برند. و یک استعفای بزرگ ممکن است فقط فرصتی برای بررسی جامعی باشد که نیاز دارید.

بررسی کار

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟