۶۰ امکان احتمالی Queiroz برای شیشه جهانی


بر اساس گزارش طنجه؛ فیفا به هر تیم اجازه داد تا ۲۶ بازیکن را برای شرکت در جام جهانی انتخاب کند. وضعیت لیگ های داخلی و فوتبالیست های خارجی کشورمان به گونه ای است که سرمربی می تواند حدود ۶۰ فوتبالیست فعلی ایران را به اردو دعوت کند و ۲۶ نفر را با خود بیاورد.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ۹ آبان ۱۴۰۱ آغاز می شود و ایران یکی از تیم های حاضر در این مسابقات است. دراگان اسکوچیچ باید یک هفته قبل از این رقابت ها فهرست نهایی خود را برای حضور در جام جهانی اعلام کند.

همیشه و در تمام دوره های قبلی این مسابقات، بازیکنان زیادی امیدوار بودند که در جام جهانی جهانی حضور داشته باشند و تا آخرین لحظه تجهیزات ملی را در این مسابقات همراهی کنند.

از بزرگترین بازیکنانی که در آخرین لحظات جام جهانی را از دست دادند می توان به سیدجلال حسینی در جام جهانی ۲۰۱۸، سردار آزمون و محمدرضا خلتبری در جام جهانی ۲۰۱۴ و مهدی رحمتی، پیروز قربانی و هادی شکوری در جام جهانی ۲۰۰۶ اشاره کرد.

با نزدیک شدن به جام جهانی که بعد از نیم فصل اول فوتبال باشگاه برگزار می شود، بازیکنان خود را برای حضور در تیم ملی آماده می کنند.

در این دوره بازیکنان زیادی برای حضور در جام جهانی و همراهی تیم ملی نامزد می شوند. علاوه بر بازیکنانی که تقریبا راحت در جام جهانی حضور دارند، به طور کلی می توان لیستی ۵۵ نفره را نام برد که بسته به شرایط خود می توانند مسافر جام جهانی شوند یا از این تیم دور بمانند.

فیفا علاوه بر این رقابت تنگاتنگ، سهمیه تیم های حاضر در جام جهانی را از ۲۳ به ۲۶ بازیکن افزایش داده و بازیکنان بیشتری نسبت به دوره های قبلی جام جهانی، تیم ملی را همراهی می کنند.

در اردوی اخیر تیم ملی ایران ۳۰ بازیکن به تیم ملی دعوت شدند، علاوه بر بازیکنانی مانند کنعانی زادگان، خلیل زاده و امیری که به دلیل مصدومیت حضور نداشتند اما جزو نفرات اصلی این تیم هستند.

به این افراد باید بازیکنانی که در اردوهای قبلی حضور داشتند را اضافه کرد. کادر فنی تیم ملی پیش از شروع فصل جاری لیگ برتر که ممکن است با ظهور پدیده های جدید یا رسیدن بازیکن به شرایط مسابقه همراه باشد، فهرستی ۵۵ نفره برای سفر به قطر را در اختیار دارد.

اسامی نامزدهای جام جهانی قطر به شرح زیر است:

دروازه بان

علیرضا بیرانوند – حسین حسینی – امیر عابدزاده – پیام نیازمندی – محمدرضا اخباری

مدافعان

شجاع خلیل زاده – حسین کنعانی زادگان – صادق محرمی – عارف غلامی – صالح حردانی – عارف آغاسی – ابوالفضل جلالی – مجید حسینی – امید نورافکن – مهدی شیری – آرمین سهرابیان – میلاد محمدی – دانیال اسماعیلی – مهدعاصی فرعساس تیکداری

هافبک ها

احسان حاج صفی – سعید عزت اللهی – علیرضا جهانبخش – احمد نوراللهی – امید ابراهیمی – علی قلی زاده – میلاد سرلک – مهدی مهدی پور – مهدی ترابی – سروش رفیعی – سعید صادقی – مهدی حسینی – کمال صغاده احمد سعدی – فرهاد احمد زاده

حمله کننده

مهدی طارمی – سردار آزمون – امیرحسین حسین زاده – علی علیپور – اللهیار صیادمنش – کریم انصاری فرد – کاوه رضایی – شهاب زاهدی – مهدی قیدی – مهدی عبدی – شهریار مغانلو

این لیست شامل بازیکنانی است که در یک سال اخیر در تمرینات و بازی های رسمی و دوستانه تیم ملی ایران شرکت کرده اند و یا در چندین جلسه تمرین به هر نحوی پیراهن تیم ملی را بر تن کرده اند.

باید دید تیم ملی با کی روش به توافق می رسد یا بر اساس شایعات به سراغ گزینه میزبان می رود. ضمن اینکه تصمیم سرمربی برای دعوت از بازیکنان به تیم ملی بعد از انتخاب سرمربی مهم خواهد بود.

پایان مقاله