۷ مشکل اصلی سلامت مرتبط با کمبود یا عدم تعادل مواد معدنی

در اینجا هفت مشکل جدی سلامت مرتبط با عدم تعادل یا کمبود مواد معدنی (به ترتیب حروف الفبا) آورده شده است:

سرطان: تحقیقات تایید می کند که سرطان ها در شرایط اسیدی که اکسیژن کمی وجود دارد رشد می کنند، اما در شرایط قلیایی که غنی از اکسیژن هستند نمی توانند رشد کنند. به عنوان مثال، چیزی به نام “سرطان قلب” وجود ندارد، زیرا خونی که از ریه ها به قلب می رسد دارای اکسیژن زیادی است. و کمی قلیایی برای به حداکثر رساندن ظرفیت اکسیژن رسانی آن.

رژیم غذایی معمول غربی، سرشار از محصولات حیوانی، شیرینی‌ها، غذاهای فرآوری‌شده و هر چیز سرخ‌شده، pH خون را اسیدی می‌کند و باعث می‌شود اکسیژن کمتری به اندام‌های حیاتی برسد و در نتیجه آن‌ها را بیشتر در معرض ابتلا به سرطان قرار می‌دهد. تمام مواد معدنی و مواد معدنی کمیاب ذاتاً قلیایی هستند و به طور هماهنگ عمل می کنند تا PH خون شما را در ۷.۴۵ نگه دارند. MicroMins توسط NutriPLUS حاوی طیف کاملی از مواد معدنی کمیاب است و به ویژه سرشار از منیزیم، کلرید، پتاسیم و سولفات است.

آلزایمر/سالمندی: مطالعات اخیر نشان می دهد که استرس عاطفی می تواند خطر ابتلا به پیری را افزایش دهد. موش‌های آزمایشگاهی مهارشده در مغزشان رگه‌های پروتئینی مشابه آنچه در قربانیان آلزایمر دیده می‌شود، ایجاد کردند. موش های مهار نشده چنین درهم تنیدگی را نشان نمی دادند. کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، منگنز، قلع و روی ترکیبی از کاهش استرس را نشان داده اند و می توانند از گره خوردن مغز ناشی از پروتئین جلوگیری کنند.

آرتریت: یک بیماری «خود تهاجمی» ناشی از ضعف سیستم ایمنی ناشی از عفونت ویروسی، استرس عاطفی یا هر دو. روی و سلنیوم اغلب در مبتلایان به آرتریت کمبود دارند. این مواد معدنی و منیزیم با بازگرداندن «تعادل شیمیایی» به بدن، «گیجی» را برطرف می‌کنند. هر دو ماده معدنی کمیاب در MicroMins وجود دارند.

افسردگی / نوسانات خلقی: افسردگی یک بیماری کل بدن است. به عنوان مثال، نوسانات خلقی معمولاً به کاهش قند خون (هیپوگلیسمی) نسبت داده می شود. آهن، روی، منیزیم، لیتیوم و پتاسیم سطح مواد شیمیایی مغز به نام انتقال دهنده های عصبی را افزایش می دهند که تنش را کاهش داده و ما را هوشیارتر می کند. کروم، وانادیوم، مس و منگنز سطح قند خون را بالا می برند تا خلق و خوی ما را تثبیت کنند و احساس بهتری به ما بدهند.

دیابت: این یک اختلال متابولیک با سطح غیرطبیعی گلوکز خون است. علائم شایع شامل تکرر ادرار شبانه، تشنگی بیش از حد، افزایش اشتها، افزایش/کاهش وزن ناخواسته، تاری دید، خستگی، ضعف جسمانی بی‌حسی و گزگز در دست‌ها و پاها است. دیابت یک اختلال خود ایمنی است که در نتیجه حمله اشتباه سیستم ایمنی به سلول‌های سالم تولید کننده انسولین در پانکراس ایجاد می‌شود. کروم، منگنز، سلنیوم، قلع، وانادیم و روی همگی به رفع این مشکلات کمک می کنند.

بیماری قلبی (بیماری قلبی عروقی): فشار خون بالا اغلب پیش درآمدی برای مشکلات قلبی است. پتاسیم از طریق افزایش عملکرد کلیه ها فشار خون را کاهش می دهد. منیزیم انسداد رگ های قلب را برطرف می کند در حالی که بور دفع منیزیم را کاهش می دهد. کلسیم باعث کاهش تجمع کلسترول در قلب می شود. کروم کلسترول «خوب» (HDL) را افزایش می‌دهد، مانند مس، که به پیشگیری از بیماری‌های قلبی کمک می‌کند. فلوراید دریچه های کلسیفیه قلب را کاهش می دهد که با افزایش سن بسیار رایج است. آهن باعث افزایش انتقال اکسیژن به قلب می شود. سلنیوم آترواسکلروز را کاهش می دهد که همیشه با حملات قلبی مرتبط است. وانادیوم باعث کاهش چربی و کلسترول سرم خون می شود. سایر مواد معدنی مانند منگنز، روی، مولیبدن، قلع، نیکل و سیلیکون نقش بیشتری در پیشگیری از بیماری قلبی دارند.

پوکی استخوان: این یک بیماری پیشرونده است که در آن استخوان‌ها به تدریج ضعیف‌تر می‌شوند و باعث تغییر در وضعیت بدن و افزایش خطر شکستگی می‌شوند. بور، کلسیم، مس، آهن، منیزیم، گوگرد، روی و منگنز باعث افزایش توده استخوانی و معکوس شدن چنین زوال استخوانی می شود.

اینها هفت وضعیت بهداشتی برتر هستند، اما در واقع فقط نوک کوه یخ هستند. مواد معدنی کمیاب برای حرکت مفاصل، احساسات مثبت، عملکرد قلب، استخوان های قوی، گردش خون خوب و سلامت مغز حیاتی هستند.

MicroMins ([http://www.nutriplusonline.co.uk/listman/listings/l0083.shtml]) تنها محصولی است که ما از آن می شناسیم که کاملاً توسط طبیعت ساخته شده و مجهز به ترکیب معدنی و غنای لازم برای رسیدگی به این نگرانی های پزشکی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر