8 باید و نباید برای پوشیدن و مراقبت از عینک خود


اگر ماهها یا سالها از ضعف بینایی رنج می برید ، وقتی اولین عینک خود را به دست می آورید احساس آرامش خواهید کرد. با عینک جدید شما ، شما می توانید بدون نیاز به چشمک زدن ، چیزها را واضح تر ببینید و بخوانید.

اگر یک جفت عینک شیک انتخاب کنید ، حتی یک لوازم جانبی نیز خواهید داشت که می تواند شما را همیشه زیبا جلوه دهد و از هر لباسی که می پوشید تعریف کند.

با این حال ، داشتن یک جفت عینک شیک ، گاهی به معنای تهیه فریم های طراح است که قیمت بالاتری دارند. به همین دلیل ، شما باید کمی بیشتر از این نوع عینک استفاده کنید.

8 باید و نباید برای پوشیدن و مراقبت از عینک خود

اما چه یک عینک معمولی داشته باشید یا معمولی ، باید نحوه استفاده و مراقبت صحیح از آنها را بدانید تا استفاده از آنها طولانی شود و از سرمایه گذاری شما محافظت کند.

اگر می خواهید از اولین عینک طبی خود بیشترین استفاده را ببرید ، در زیر هشت مورد و نباید هایی را که هنگام پوشیدن و مراقبت از عینک خود باید به خاطر داشته باشید آورده ایم:

انجام دهید

1. عینک خود را از یک فروشگاه نوری معتبر خریداری کنید.

این که آیا اولین خرید خود را انجام می دهید لنز و قاب در امارات متحده عربی یا قبلاً چندین مورد خریداری کرده اید ، همیشه تهیه آن از یک فروشگاه نوری قابل اعتماد به نفع شما خواهد بود.

با خرید از یک فروشگاه نوری معتبر ، مطمئن خواهید بود که از عینکی با کیفیت خوب استفاده می کنیدبه علاوه بر این ، اگر می خواهید یک جفت عینک طراح بخرید ، می توانید مطمئن باشید که عینک های معتبر را دریافت خواهید کرد و نه برخی از دست کشیدن ها.

علاوه بر این ، بهترین مغازه های نوری دارای متخصص بینایی سنج هستند که چشم های شما را معاینه کرده و نسخه مناسب را ارائه می دهندبه به همین دلیل ، شما یک جفت عینک خواهید داشت که بینایی شما را اصلاح و بهبود می بخشد.

این مغازه ها همچنین دارای فروشندگان آموزش دیده ای هستند که می توانند به شما در انتخاب فریم هایی که ظاهری زیبا دارند کمک کنند.

2. قبل از گرفتن عینک ، بینایی خود را بررسی کنید.

اگرچه ممکن است فریم های شیکی را انتخاب کرده باشید که برای شما عالی به نظر برسند ، اما اگر لنزها نسخه اشتباه داشته باشند ، بی فایده خواهند بود.

وقتی تو از عینک با نسخه اشتباه استفاده کنید ، با سردرد ، سرگیجه ، خستگی چشم و تاری دید مواجه خواهید شد.

اگر می خواهید یک عینک داشته باشید که به شما کمک می کند بهتر ببینید ، ابتدا از چشمان خود معاینه کنید تا قدرت لنز و فاصله بین دوبلکه مورد نیاز خود را بدانید.

برای دریافت نسخه می توانید به چشم پزشک خود مراجعه کنید. یک متخصص بینایی سنج از فروشگاه نوری انتخابی شما نیز می تواند این فرایند را اداره کند.

8 باید و نباید برای پوشیدن و مراقبت از عینک خود

3. از عینک خود با احتیاط استفاده کنید.

عینک های معمولی ، حتی ظریف ، ظریف هستند و باید از آنها به درستی مراقبت کرد. با قرار دادن آنها در یک کیف زمانی که آنها را نمی پوشید شروع کنید.

همچنین، از گذاشتن عینک در مکان هایی که شما یا شخص دیگری می توانید روی آن بنشینید یا پا بگذارید خودداری کنید. اجازه ندهید فرزندانتان با آنها بازی کنند ، حتی اگر آنها را در کیف خود قرار دهید.

عینک خود را در محلی قرار ندهید که در معرض نور مستقیم خورشید باشدبه این به این دلیل است که گرمای خورشید می تواند به پوشش عدسی آسیب برساند یا قاب های پلاستیکی را ذوب کند.

حتی اگر لنزهای چند روکش یا فوتوکرومیک یا لنزهایی با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش دارید (که برای اقامت شما در امارات متحده عربی یا تفرجگاه کارائیب یا یک منطقه ساحلی) ، عینک خود را در برابر اشعه های مضر و قوی محافظت کنید و در صورت عدم نیاز به پوشیدن ، آنها را در کیف خود قرار دهید و در کیف خود قرار دهید.

سرانجام، همیشه از دو دست برای برداشتن عینک خود استفاده کنیدبه اگر آنها را فقط با یک دست بردارید ، می توانید به طور تصادفی بازوهای عینک خود را کشیده و آسیب دهید.

4. عینک خود را به درستی تمیز کنید.

تمیز نگه داشتن عینک باعث می شود لنزها و بینایی شفاف داشته باشید. به این ترتیب ، بهترین شیوه ها را برای بی عیب و نقص نگه داشتن آنها بدانید.

لیوان خود را زیر آب گرم قرار دهید چند ثانیه در روز برای تمیز کردن کامل ، یک قطره ظرف مایع ملایم یا صابون دستی روی لنزها بگذارید و آنها را به درستی بشویید ، یا از یکی از اسپری های پاک کننده آماده موجود در مغازه های نوری استفاده کنید.

سپس از یک پارچه میکروفیبر یا لباسی که با عینک شما همراه است برای خشک کردن عینک خود استفاده کنیدبه

تمیز کردن درست و منظم عینک همچنین به شما امکان می دهد تعداد باکتری های موجود در عینک خود را کاهش دهید.

نباید ها

1. عینک خود را روی سر خود قرار دهید.

این که فکر می کنید استفاده از عینک روی سر شیک است یا مناسب ترین مکان برای قرار دادن آن در مواقعی که به آن نیاز ندارید ، این عادت را کنار بگذارید.

وقتی مدام عینک خود را روی سر می گذارید ، بازوهای آنها را دراز می کنید. در طول زمان، شل خواهند شدبه اگر بی دقتی را ادامه دهید ، حتی ممکن است آنها را بشکنید.

اگر دوست ندارید لیوان های خود را روی میز یا کیف خود بگذارید در حالی که به آنها نیاز ندارید و می خواهید بتوانید آنها را به راحتی بگذارید ، یک بند عینک بگیریدبه می توانید بدون ترس از افتادن ، شکستن یا از دست دادن عینک ، این را به گردن آویزان کنید.

2. لنز عینک خود را کنار بگذارید.

لنزها ظریف ترین قسمت های عینک شما هستند. همیشه یکی از راههای محافظت از آنها در برابر خط و خش و شکستگی این است هنگام قرار دادن لنزها روی میز یا میز ، لنز را کنار بگذارید.

وقتی عینک خود را رو به پایین می گذارید ، سطح می تواند لنزها را خراش دهد. حتی اگر آنها را با روکش مقاوم در برابر خراش درمان کرده باشید ، ممکن است به مرور زمان از بین برود. به همین دلیل ، نمی تواند از عینک شما به طور کامل و نامحدود محافظت کند.

اگر می خواهید وضعیت خوب لنزهای خود را حفظ کنید ، از قرار دادن عینک روی صورت خودداری کرده و در صورت امکان آنها را در کیف خود قرار دهید.

3. برای تمیز کردن عینک خود از مواد شیمیایی سخت و پارچه ای خشن استفاده کنید.

برخی از محلول های نظافت منزل حاوی مواد شیمیایی خشن و سایر موادی که می توانند به قاب عینک و پوشش لنز شما آسیب برسانندبه به همین دلیل ، محصولاتی را که برای تمیز کردن عینک خود استفاده می کنید با دقت انتخاب کنید.

هنگام تمیز کردن شیشه های خود ، از مایع ظرفشویی ملایم یا حتی صابون معمولی دست استفاده کنید.

علاوه بر این ، همیشه هنگام تمیز کردن عینک از پارچه میکرو فیبر استفاده شده با عینک خود استفاده کنید. از استفاده از پیراهن ، حوله کاغذی و سایر مواد مشابه خودداری کنید از آنجا که آنها می توانند خراشیده یا ترک هایی روی لنزها ایجاد کنند.

4. از عینک های آسیب دیده یا قدیمی استفاده کنید.

مهم نیست عینک شما چقدر گران است یا چقدر آن را دوست دارید ، نمی توانید عینکی را برای سالها نگه دارید. تو باید در صورت لزوم آنها را تعویض کنیدبه

برخی از نشانه هایی که نشان می دهد شما نیاز به تعویض عینک دارید عبارتند از:

  • تاری دید
  • چشمک زدن مکرر
  • خستگی چشم
  • سردرد

8 باید و نباید برای پوشیدن و مراقبت از عینک خود

همچنین ، اگر عینک شما قبلاً استفاده شده است با نشان دادن علائم فرسودگی ، باید به متخصص چشم مراجعه کنید و بلافاصله برای بازدید از مغازه اپتیکال برنامه ریزی کنیدبه

با رعایت این بایدها و نبایدها ، می توانید از تمام مزایای استفاده طولانی مدت از عینک خود بهره مند شوید.

زیست نویسنده:

فیراس ساب مدیر آموزش ال جابر اپتیکال در دبی ، پیشروترین شرکت اپتیک و عینک در امارات متحده عربی است که طیف گسترده ای از خدمات عینک و خدمات اپتیکال را از طریق طیف گسترده ای از محصولات و امکانات نوری مدرن ارائه می دهد. Firas یک مربی مشتاق با بیش از یک دهه فعالیت در صنعت خرده فروشی و نوری است و اخیراً علاوه بر مدارک نوری ، HND در تجارت و مدیریت را نیز کسب کرده است.دیدگاهتان را بنویسید