۸ سیگنال زامبی بودن استارت آپ خواهید کرد را انتخاب کنید و انتخاب کنید راه رفع


حتی بهتر از خریداران دنیا در همه زمان ها کار مناسب را انجام نمی‌دهد را انتخاب کنید و انتخاب کنید اصولاً آنها اجتناب کرده اند رویکرد پورتفولیو برای افزایش ریسک را انتخاب کنید و انتخاب کنید حمایت اجتناب کرده اند منصفانه جایگزین میلیارد دلاری استفاده می‌کنند. در سبد خریداران، سه مانکن موجود است: سگ، ستاره را انتخاب کنید و انتخاب کنید زامبی.

یک استارتاپ زامبی بودن

مانکن سگ: در گذشته اجتناب کرده اند اینکه منصفانه مانکن تجاری ابعاد پذیر پیدا شود، نقد استاندارد سگ تمام تبدیل می شود. این نمایندگی ها چیزی به خریداران پس نمی دهند.

مانکن ستاره: ستاره ها شبیه به خانه هستند. هایی کدام ممکن است سگ استاندارد را همراه خود بازدهی ۱۰ برابری جبران می تنبل.

مانکن زامبی: زامبی ها نمایندگی هایی هستند کدام ممکن است شبیه مانکن سگ هر دو مانکن ستاره نیستند. {در این} مانکن امکان کسب درآمد موجود است، اگرچه مقیاس کوچکی دارد با این حال برای به ارمغان حمل درآمد زیادی برای خریداران کافی نیست. به نظر می رسد مانند است انبساط آنها به همان اندازه حدودی راکد است را انتخاب کنید و انتخاب کنید {نمی توانند} از به طور مداوم بیش اجتناب کرده اند آنچه خرج می کنند درآمد کسب کنند.

کانون اصلی این مانکن اصولاً بر خریداران {است تا} مشتریان. آنها نه اغلب منصفانه اصرار منحصر به شخص بدست آمده می کنند کدام ممکن است به طور قابل توجهی به راه رفع حال برای خریداران قطعا ارزش آن را دارد می افزاید.

مانکن زامبی برای خریداران چندان جالب نیست. بسیاری از اینها استارت آپ ها قطعا ارزش آن را دارد بلند مدت را ندارند کدام ممکن است برای آن نمایندگی ها محکوم به شکست است.

مدل زامبی برای سرمایه گذاران

زامبی ها

ده سال پیش، ست گودین کتابی ۷۶ صفحه ای به تماس گرفتن Cliffs: When to Leave and When to Last نوشت. مفهوم ها نکته بی نظیر کتاب گودین اینجا است کدام ممکن است برای بهتر از بودن در این کره خاکی، باید قوانین غلط را نادیده بگیرید را انتخاب کنید و انتخاب کنید به قوانین مناسب پایبند باشید. علاوه بر این با اشاره به آغاز کنید او می گوید: پس اجتناب کرده اند سکسی شدن اولین، منصفانه لاغر تحمیل تبدیل می شود.

اجتناب کرده اند آن به بعد، یکی اجتناب کرده اند این ۲ در حال وقوع است: لاغر معکوس تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید الگو صعودی آغاز تبدیل می شود، هر دو اینکه لاغر به ۱ تخته سنگ غول پیکر تغییر تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید تولید دیگری مناسب نیست.

گودین اصرار می تنبل کدام ممکن است در انتهای منحنی، بنیانگذاران باید انتخاب بگیرند کدام ممکن است ضرر شخصی را دوبرابر هر دو کاهش دهند. کشف کردن این موضوع را انتخاب کنید و انتخاب کنید مهارت مدیریت آن تمایز بین مانکن سگ را انتخاب کنید و انتخاب کنید مانکن ستاره است.

تغییر شدن به زامبی به این هدف در حال وقوع است کدام ممکن است برخی اجتناب کرده اند بنیانگذاران در یک واحد صخره گیر کرده اند. هلاک نمی شوند را انتخاب کنید و انتخاب کنید به عظمت نمی رسند.

شروع کن محکوم به شکست

آغاز کن محکوم به شکست

علائم هشدار دهنده زیادی برای بنیانگذاران موجود است کدام ممکن است زامبی ها در جاری هستند را انتخاب کنید و انتخاب کنید آنها نمی کنند. دانیل مورل موسس استارتاپ های زامبی است. تعدادی از سال پیش، او علائم زیر را حاضر کرد کدام ممکن است نماد می دهد قابل دستیابی است در مرحله زامبی باشید:

 • خواهید کرد نیازی ندارید صبح اجتناب کرده اند رختخواب بلند شوید.
 • خواهید کرد نیازی ندارید اجتناب کرده اند ترس اینکه مجبور شوید کار شخصی را دلیل دهید کشف نشده دید عموم باشید.
 • در معیارهای مهم (شبیه درآمد، مشتریان سرزنده) به ۱۰٪ انبساط هفتگی نرسید.
 • خواهید کرد بیش اجتناب کرده اند منصفانه سال است کدام ممکن است روی منصفانه مفهوم کار می کنید با این حال باقی مانده است آن را آشکار نکرده اید.
 • ممکن است شرکت ها خریدار را ایجاد کردم را انتخاب کنید و انتخاب کنید انبساط سند عنوان در یک واحد هفته کمتر از دو٪ بود.
 • خواهید کرد منصفانه سرویس سازمانی ایجاد می کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید کمتر از دو٪ اجتناب کرده اند درآمد هفتگی شخصی را به انگشت می آورید.
 • خواهید کرد سرپرست مسئله هستید، با این حال شخصی را روی میز شخصی حبس می کنید به همان اندازه مجبور نباشید همراه خود کارگران صحبت کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید TechCrunch را بیاموزید.
 • خواهید کرد مشاورانی را برای اداره کردن را انتخاب کنید و انتخاب کنید مقیاس گیری درآمد، سنت هر دو محصول در شرکتی همراه خود کمتر اجتناب کرده اند ۱۰ نفر استفاده کرده اید.

راه حل های مشکل

راه رفع های ضرر

 • ممکن است ضرر را قبول دارم. انتخاب بگیرید، موافقت کنید هر دو کار را متوقف کنید. چون آن است برخی اجتناب کرده اند بنیانگذاران انواع می کنند، می توانید شکست بزرگی را تخصص کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید شکست را بپذیرید.
 • روی منصفانه بخش اجتناب کرده اند مانکن کسب را انتخاب کنید و انتخاب کنید کار شخصی کانون اصلی کنید. برای تغییر شدن به ۱ اسطوره در یک واحد استارتاپ، به ۱ سود خاص در کسب را انتخاب کنید و انتخاب کنید کار شخصی خواستن دارید به همان اندازه به ۱ مانکن معقول اجتناب کرده اند زامبی تغییر شوید. (تصور کنید نتفلیکس ده برابر منصفانه قطعا ارزش آن را دارد دارد سینما همراه خود کمتر اجتناب کرده اند نیمی اجتناب کرده اند ارزش.) مثال های زیادی اجتناب کرده اند نحوه تغییر زامبی ها به مانکن های ستاره ای موجود است: Yelp، YouTube، PayPal، Flickr، Groupon، Shopify.

روی یک بخش از مدل کسب و کار خود تمرکز کنید

 • منصفانه سرمایه گذاری را ترتیب کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید مکان های ناسالم را همراه خود دید سازنده به مکان های بیشتر تغییر کنید. به طور معمول است دیگران می توانند اجتناب کرده اند آنچه خواهید کرد ساخته اید برای انبساط کسب را انتخاب کنید و انتخاب کنید کار شخصی استفاده کنند. این بیشتر اوقات همراه خود کسب منصفانه نمایندگی شناخته شده به عنوان ابزاری برای استفاده اشخاص حقیقی اجتناب کرده اند آن استارت آپ انجام تبدیل می شود. اگرچه این امتیاز خیلی خوشایند نیست، با این حال معمولا بهتر از انتخاب برای زامبی ها است.

برخلاف حاضر تلویزیونی The Walking Dead، مانکن زامبی ابدی نیست. الگوی هایی اجتناب کرده اند استارتاپ ها موجود است کدام ممکن است تنظیم کرده اند را انتخاب کنید و انتخاب کنید به ستاره تغییر شدند را انتخاب کنید و انتخاب کنید الگوی های عکس نیز وجود دارند کدام ممکن است تنظیم کرده اند را انتخاب کنید و انتخاب کنید به الگوهایی برای سگ ها تغییر شدند. مهمترین عامل انتخاب گیری است. خودت را گول نزن. اجازه دهید داده ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید داده ها خواهید کرد را آزاد کنند.

به این متن چه امتیازی میدهید؟