FDA برای مسدود کردن برخی از محصولات Vape ، اقدام در Juul را به تأخیر می اندازد


9 سپتامبر 2021-FDA میلیون ها محصول سیگار الکترونیکی را از بازار عمومی خارج کرد در حالی که می گوید به زمان بیشتری برای بررسی محصولات واپ فروخته شده توسط خرده فروشان برجسته مانند Juul ، بزرگترین سازنده سیگار الکترونیکی کشور نیاز دارد.

آژانس روز پنجشنبه مهلت داد تا بیش از 6.5 میلیون درخواست برای تصویب محصولات جدید دخانیات را بررسی کند-اکثریت قریب به اتفاق سیگارهای الکترونیکی و مایعات هستند ، که هیچ یک قبلاً تحت بررسی FDA قرار نگرفته بودند.

به گفته جانت وودکاک ، کمیسر FDA ، جانت وودکاک ، میچ زلر ، مدیر مرکز محصولات دخانی FDA ، FDA 93 درصد از این برنامه ها را در سال گذشته بررسی کرد.

از بین موارد بررسی شده ، آژانس بیش از 946،000 محصول طعم دار طعم دار را رد کرد ، “زیرا برنامه های آنها فاقد شواهد کافی بود که نشان دهد آنها برای سیگاری های بزرگسال فایده کافی برای غلبه بر تهدید بهداشت عمومی ناشی از سطوح مستند و هشداردهنده استفاده جوانان از این مواد را دارند. وودکاک و زلر گفتند.

این دو گفتند که برای تکمیل بازبینی ها به کار بیشتری نیاز است تا “اطمینان حاصل شود که ما اقدامات مناسب را برای محافظت از جوانان کشورمان در برابر خطرات همه محصولات دخانیات ، از جمله سیگارهای الکترونیکی ، که همچنان رایج ترین محصول دخانی جوانان در جهان است ، ادامه می دهیم.” ایالات متحده.”

آژانس در سال 2020 اعلام کرد که هیچ محصول سیگار الکترونیکی مورد تایید FDA برای فروش قرار نگرفته است ، بدین معنا که تمام محصولات سیگارهای الکترونیکی از نظر فنی به طور غیرقانونی در بازار هستند ، اما مقامات فدرال تنها تصمیم گرفتند قوانین را علیه محصولات طعم دار آغاز کنند. بیشتر توسط کودکان استفاده می شود. محصولات سیگار الکترونیکی با طعم تنباکو و منتول-که برخی از بزرگسالان برای ترک سیگار از آن استفاده می کنند-معاف شدند.

انجمن سرطان آمریکا و دیگر گروه های حمایتی از تصمیم FDA مبنی بر جلوگیری از اقدام علیه تولیدکنندگان اصلی سیگار الکترونیکی از جمله Juul انتقاد کردند.

عدم موفقیت FDA در برنامه های کاربردی JUUL ، تولید کننده با بزرگترین سهم بازار سیگار الکترونیکی ، بسیار ناامیدکننده است و به صنعت اجازه می دهد سلامت عمومی را بیشتر به خطر اندازد و بچه های بیشتری را با محصولات بسیار اعتیادآور خود وصل کند. ” به گزارش CNN ، رئیس ACS CAN در بیانیه ای گفت.

“FDA زمان کافی برای بررسی برنامه ها داشته و اجازه تاخیرهای اضافی غیرمنطقی است. داده های زیادی وجود دارد که تأثیر منفی این نوع محصولات طعم دار بر سلامت عمومی و نقش آنها در همه گیری سیگار الکترونیکی جوانان را نشان می دهد. لاکاس اضافه کرد: “فعلا باید عمل کرد.”

انجمن سرطان آمریکا می گوید مصرف سیگار الکترونیکی در بین دانش آموزان دبیرستانی از 11.7 درصد در سال 2017 به 19.6 درصد در سال 2020 رسید. تقریبا 5 درصد از دانش آموزان راهنمایی در سال 2020 از آنها استفاده کرده اند.دیدگاهتان را بنویسید