FDA در مورد مکمل های تقلبی برای درمان دیابت هشدار می دهد


10 سپتامبر 2021 – FDA این هفته نامه های هشداردهنده ای را به 10 شرکت برای فروش غیرقانونی مکمل های غذایی که مدعی درمان ، درمان یا پیشگیری از دیابت هستند ، ارسال کرد.

محصولات ذکر شده و 10 شرکتی که این محصولات را به بازار عرضه کرده و نامه های هشدار دهنده را دریافت کرده اند ، به شرح زیر است:

  • Berry Gen Sugar Control (Live Good Inc.)
  • دکتر دیابت پیش دیابت و پزشک دیابت قند خون 24 ساعته (Pharmaganics LLC)
  • Lysulin Weight Loss Shake ، Lysulin Diabetes و Prediabetes Chewable ، Lysulin Diabetes and Prediabetes Liquid ، Lysulin Diabetes and Prediabetes Capsules و Lysulin Diabetes and Prediabetes Powder (Lysulin، Inc.)
  • فرمول حمایت از دیابت (Nuturna International LLC)
  • GLUCOTYPE2 (آزمایشگاه های Phytag)
  • پشتیبانی دیابت (الرحمن فارم LLC)
  • دیابت پشتیبانی (Metamune Inc)
  • مکمل دیابت دیابالانس (Holistic Healer & Wellness Center Inc.)
  • CuraLin (Radhanite LLC ، d/b/a CuraLife Ltd)
  • تعادل قند (Aceva LLC)

“بیش از 34 میلیون آمریکایی – از هر 10 نفر فقط 1 نفر – مبتلا به دیابت هستند. مکمل های غذایی که ادعای جعلی برای درمان دیابت دارند ، داروهای جدید تأیید نشده ای هستند که می توانند به طور بالقوه به مصرف کنندگان که از این محصولات به جای FDA ایمن و م useثر استفاده می کنند ، آسیب برساند. Cara Welch ، PhD ، سرپرست دفتر برنامه های مکمل غذایی در مرکز ایمنی مواد غذایی و تغذیه کاربردی FDA ، در بیانیه ای گفت.

وی ادامه داد: “FDA متعهد است از مصرف کنندگان آمریکایی در برابر محصولات و شرکت هایی که ادعای غیرقانونی برای درمان یا پیشگیری از دیابت دارند ، محافظت کند و ما با هشدار به مردم در مورد محصولاتی که مصرف کنندگان را در معرض خطر قرار می دهد ، شرکت ها را مسئول می دانیم.”

بر خلاف داروهایی که FDA تأیید کرده است ، آژانس ارزیابی نکرده است که آیا محصولات تأیید نشده ای که تحت نامه های هشدار دهنده قرار می گیرند برای استفاده مورد نظر آنها م effectiveثر هستند ، دوز مناسب آن چگونه است ، چگونه می توانند با داروهای مورد تأیید FDA یا سایر مواد تداخل داشته باشند یا خیر. آنها عوارض جانبی خطرناک یا سایر نگرانی های ایمنی را دارند.

FDA طی 15 روز کاری از شرکت ها درخواست کرد که نحوه رسیدگی به این مسائل یا ارائه دلیل و اطلاعات حمایتی خود را در مورد اینکه چرا آنها فکر می کنند محصولات مغایر با قانون نیستند ارائه دهند. عدم اصلاح فوری تخلفات ممکن است منجر به اقدامات قانونی از جمله توقیف محصول و/یا دستور شود.

اگر مصرف کننده تصور می کند که ممکن است یک محصول واکنش یا بیماری ایجاد کرده باشد ، باید فوراً استفاده از محصول را متوقف کرده و با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید. FDA همچنین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و مصرف کنندگان را تشویق می کند تا با استفاده از MedWatch یا پورتال گزارش ایمنی ، عوارض جانبی مرتبط با محصولات تحت نظارت FDA را به آژانس گزارش دهند.

اخبار سلامت WebMD

© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید