FTC می گوید که شرکت های بهداشت دیجیتال را که نقض داده ها را فاش نکنند ، جریمه می کندبا افزایش نقض داده ها ، FTC به دنبال این است که برنامه های بهداشتی را در پاسخگویی بیشتر به بیماران در زمان افشای داده هایشان پاسخگوتر کند.

این FTC بیانیه جدیدی منتشر کرد که در آن مشخص شده بود که همه برنامه های بهداشتی که اطلاعات حساس بیماران را ضبط می کنند ، به کاربران ، کمیسیون و در برخی موارد رسانه ها در صورت نقض امنیت اطلاعات بهداشتی قابل شناسایی را اطلاع می دهند. اگر شرکت این کار را انجام ندهد ، ممکن است روزانه 43 هزار و 792 دلار جریمه نقض شود.

این حکم در واقع بیش از ده سال قدمت دارد ، اما طبق بیانیه FTC ، هرگز اجرا نشد و توسط بسیاری از شرکت ها اشتباه فهمیده شد. این حکم شامل فروشندگان سوابق سلامت شخصی (PHR) و عملکردهای مرتبط با PHR است که اطلاعات را از منابع متعدد اخذ می کند.

این بیانیه جدید مشخص می کند که برنامه هایی که اطلاعات را از چند خروجی (مانند برنامه هایی که داده های پوشیدنی را از طریق API وارد می کنند و همچنین ورودی کاربر را جمع آوری می کنند) می گیرند ، اکنون مشمول این حکم هستند. این کمیسیون گفت برنامه هایی که “بیماری ها ، تشخیص ها ، درمان ، داروها ، تناسب اندام ، باروری ، خواب ، سلامت روان ، رژیم غذایی و سایر زمینه های حیاتی را دنبال می کند.”

چرا مهم است

بر هیچ کس پوشیده نیست که برنامه های سلامت دیجیتال در ایالات متحده در حال افزایش است. گزارشی از IQVIA نشان داد که در حال حاضر بیش از 350،000 برنامه بهداشتی دیجیتال در دسترس مصرف کنندگان است. تنها در سال 2020 بیش از 90،000 برنامه جدید به بازار معرفی شد.

FTC هشدار می دهد که با افزایش تعداد برنامه ها ، داده های مصرف کننده در اولویت قرار می گیرد.

“از آنجا که بسیاری از آمریکایی ها برای ردیابی بیماری ها ، تشخیص ، درمان ، داروها ، تناسب اندام ، باروری ، خواب ، سلامت روان ، رژیم غذایی و سایر زمینه های حیاتی به برنامه ها و سایر فناوری ها روی می آورند ، این قانون بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. کمیسیون ها می نویسند که شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند باید مراقبت مناسبی برای حفظ و حفاظت از داده های مصرف کنندگان انجام دهند.

روند بزرگتر

هفته گذشته خبرهایی مبنی بر اینکه الف پایگاه داده بدون رمز عبور بیش از 61 میلیون پرونده حاوی داده های ردیاب های تناسب اندام و پوشیدنی ها را در معرض دید قرار داد. برخی از بزرگترین نام های فناوری سلامت بخشی از این نقض بودند ، از جمله Fitbit و Apple Healthkit.

که در در سال 2020 ، Walgreens اعلام کرد که برنامه آن دارای خطایی است که منجر به نشت پیامهای امن مشتریان می شود.

در آن حوض ، شرکت بهداشت دیجیتال مستقر در لندن Health Babylon اعلام کرد که یک نقض داده رخ داده است که به بیمار اجازه می دهد از طریق برنامه GP at Hand به ضبط مشاوره بیمار دیگری دسترسی پیدا کند.

به طور کلی ، نقض داده های بهداشتی در حال افزایش است ، طبق گزارش فروشنده خدمات حفاظت از خطر Constella Intelligence.

دیدگاهتان را بنویسید