KLAIM امارات متحده عربی 1.6 میلیون دلار به عنوان بخشی از برنامه های توسعه به KSA و ایالات متحده افزایش می دهدبه نظر می رسد که یک استارتاپ امارات متحده عربی که کمتر از 12 ماه فعالیت می کند ، 1.6 میلیون دلار (1.4 میلیون یورو) دیگر در دور قبل از سری A جمع آوری کرده است.

Klaim – که خود را به عنوان یک پلتفرم insurtech ارائه می دهد که یک پلت فرم مدیریت و تأمین مالی ادعاهای پزشکی SaaS را ارائه می دهد – بودجه ای را در دور تحت رهبری سرمایه گذاری مدعای عربستان سعودی تأمین کرد. سرمایه گذاران اضافی شامل Arzan Venture Capital ، Wealth Well و Techstars هستند.

این شرکت فاش کرد که بودجه گروهی به علاوه سرمایه گذاری فرشته استراتژیک فردی “به توسعه KLAIM کمک می کند و نفوذ آن را در بازارهای سعودی و ایالات متحده امکان پذیر می کند.”

این مجموع بودجه جمع آوری شده توسط KLAIM تا کنون را به 2.7 میلیون دلار (2.3 میلیون یورو) می رساند.

زمینه بزرگتر

گفته می شود که کلیم در دسامبر 2020 راه اندازی شده است و مأموریت دارد “به ارائه دهندگان خدمات درمانی کمک کند تا به موقع حقوق خود را دریافت کنند”.

این راه حل شامل خرید ادعاهای مراقبت های بهداشتی از ارائه دهندگان خدمات پزشکی است ، در نتیجه آنها را از مشکلات مربوط به جریان نقدی که شرکت می گوید ناشی از شرکت های بیمه است ، خلاص می کند.

کریم داکی ، بنیانگذار و مدیرعامل KLAIM ، می گوید: “با استفاده از فاکتورگیری فناوری ما به عنوان یک بستر خدمات ، ارائه دهندگان دیگر نگران پرداخت مطالبات معلق نباشند.” “دسترسی به نقدینگی از قبل به ارائه دهندگان اجازه می دهد تا مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا را در اولویت قرار داده و عملکرد خود را توسعه دهند.”

چرا مهم است

بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط KLAIM ، به طور متوسط ​​113 روز طول می کشد تا شرکت های بیمه امارات متحده عربی 90 درصد مطالبات معوق را به ارائه دهندگان بازپرداخت کنند. 10 درصد باقیمانده ، در عین حال ، ظاهراً می تواند بیش از یک سال حل نشده باقی بماند ، یا حتی بدون پرداخت باقی بماند.

این استارتاپ در بیانیه ای توضیح داد: “این یک مشکل جدی است که صنعت را تحت تأثیر قرار می دهد زیرا سرمایه های وابسته به بیمه گران نمی توانند در بهبود کیفیت خدمات درمانی سرمایه گذاری کنند.”

با گسترش برنامه ریزی شده به عربستان سعودی ، این شرکت فاش کرد که می خواهد با افزودن “به بیمارستان ها و کلینیک ها برای کاهش هزینه های پردازش ادعا و بهینه سازی مدیریت جریان نقدینگی” ارزش افزوده داشته باشد. این امر به منظور حمایت از بستر جدید ملی پادشاهی برای خدمات تبادل اطلاعات سلامت (NPHIES) است.

این بیانیه می افزاید: “دولت متعهد به توسعه یک مدل جدید ، کارآمد و مدرن برای مدیریت جریان های مالی بیمه درمانی کشور است.”

داکی ادامه داد: “ما معتقدیم که هر درهم هزینه شده برای مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است ، فقط به این دلیل که مراقبت های بهداشتی بر همه تأثیر می گذارد.” “زمان آن رسیده است که راه حل های فناوری نوآورانه ای که وضعیت موجود را برای خدمت بهتر به رهبران مالی مراقبت های بهداشتی به چالش می کشد و به آنها کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که درهم مراقبت های بهداشتی شهروندان و ساکنان شورای همکاری خلیج فارس تا آنجا که ممکن است در ارائه مراقبت از بیمار پیش برود.”

روی ضبط

غفور احمد ، یکی از بنیانگذاران و مدیر درآمد اصلی KLAIM ، می گوید: “رد و ادعای تأخیر در پرداخت ، سالانه میلیون ها دلار در صنعت خسارت وارد می کند.” “ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در فعالیت های روزمره خود با بی ثباتی تجاری روبرو هستند: پرداخت حقوق ، ارتقاء تجهیزات و گسترش چالش های بزرگتر از آنچه باید باشد. ما از صنعت برای ارائه مراقبت بهتر از طریق رویکرد ترکیبی خلاقانه خود به امور مالی و مراقبت های بهداشتی حمایت می کنیم. “

وی افزود: صنعت فاکتورینگ در سطح جهان بزرگ است اما محدود به شرکت های بزرگ در خاورمیانه است. ما یک نوآوری شگفت انگیز را معرفی کردیم که آن را از نظر فناوری مجهز می کند و برای نیازهای ارائه دهندگان خدمات درمانی بسیار خاص است. ما بسیار هیجان زده هستیم که راه حل پیشرو باشیم و به پزشکان پزشکی کمک کنیم تا بر سلامت بیماران خود تمرکز کنند. در عین حال ، ما رسیدگی به دعاوی پزشکی را برای آنها انجام می دهیم. “

دیدگاهتان را بنویسید