Merck از FDA درخواست تأیید اضطراری قرص ضد ویروسی جدید خود برای COVID می کند


رابین فاستر ، خبرنگار HealthDay

جمعه ، 1 اکتبر 2021 (HealthDay News) – غول داروسازی Merck & Co. روز جمعه اعلام کرد که پس از یک آزمایش بالینی نشان می دهد که این دارو خطر بستری شدن در بیمارستان را به نصف کاهش می دهد ، از فدرال برای استفاده اضطراری از قرص ضد ویروسی جدید مولنوپیراویر درخواست می کند. هنگامی که به افراد در معرض خطر بلافاصله پس از ابتلا به COVID-19 داده شود ، مرگ می شود.

داروی جدید تنها یکی از چندین قرص ضد ویروسی است که در حال حاضر در حال آزمایش است و کارشناسان می گویند این داروها می تواند به پزشکان سلاح قوی جدیدی برای مقابله با ویروس بدهد.

مدیرعامل و رئیس مرک می گوید: “برای مبارزه با همه گیری کووید -19 که عامل اصلی مرگ است و همچنان بر بیماران ، خانواده ها و جوامع تأثیر می گذارد و سیستم های مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان را تحت فشار قرار می دهد ، فوراً به ابزارها و درمان های بیشتری نیاز است.” رابرت دیویس در بیانیه شرکت خود گفت: “با این نتایج قانع کننده ، ما خوشبین هستیم که مولنوپیراویر می تواند به عنوان بخشی از تلاش های جهانی برای مبارزه با همه گیری به یک داروی مهم تبدیل شود.”

وی افزود: “ما در برنامه های کاربردی خود به همکاری با سازمان های نظارتی ادامه می دهیم و هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم تا مولنوپیراویر را در اسرع وقت به بیماران برساند.”

داریا هازودا ، معاون رئیس بیماری های عفونی و کشف واکسن در مرک ، به این موضوع گفت واشنگتن پست“ما همیشه معتقد بودیم که داروهای ضد ویروسی ، به ویژه یک ضد ویروس خوراکی ، سهم مهمی در همه گیری خواهد داشت. با توجه به ظهور انواع و تداوم تکامل ویروس ، دور نگه داشتن افراد از بیمارستان فوق العاده مهم است.”

کارشناسان بیماریهای عفونی این خبر را پذیرفتند.

دکتر روبرت شفر ، متخصص بیماری های عفونی و متخصص درمان ضد ویروسی در دانشگاه استنفورد ، گفت: “من فکر می کنم این منجر به نجات هزاران نفر در سراسر جهان می شود ، جایی که دسترسی به آنتی بادی های مونوکلونال کمتر است و در این کشور نیز”. مجله نیویورک تایمزبه

آنجلا راسموسن ، ویروس شناس و دانشمند تحقیق در سازمان واکسن و بیماری های واگیر در دانشگاه ساسکاچوان در کانادا ، موافقت کرد که قرص های ضد ویروسی می توانند بیش از درمان های آنتی بادی های دست و پا گیر ، به افراد بیشتری برسند.

وی در این باره می گوید: “اگر این میزان در مقیاس جمعیت حفظ شود ، به معنای تعداد بیشتری جان نجات یافته به طور بالقوه با این دارو خواهد بود.” باربه “شاید همان کار را نمی کند [efficacy] تعداد آنتی بادی های مونوکلونال است ، اما هنوز هم بسیار بزرگ خواهد بود. “دیدگاهتان را بنویسید