NHS اولین آزمایش جهان برای آزمایش خون را که سرطان را تشخیص می دهد ، آغاز کردNHS امروز اعلام کرد بزرگترین آزمایش جهان را برای آزمایش خون آغاز می کند که می تواند بیش از 50 نوع سرطان را قبل از ظاهر شدن علائم تشخیص دهد.

تحقیقات نشان داده است که آزمایش گالری در یافتن سرطان هایی که تشخیص زود هنگام آنها دشوار است ، از جمله سرطان های سر و گردن ، روده ، ریه ، لوزالمعده و گلو ، مثر است.

این روش با یافتن تغییرات شیمیایی در قطعات DNA بدون سلول (cfDNA) ژنتیکی که از تومورها به جریان خون نشت می کند کار می کند.

یک کارآزمایی تصادفی کنترل (RCT) توسط The Cancer Research UK و King’s College London Cancer Prevention Trials Unit و با همکاری NHS و شرکت مراقبت های بهداشتی ، GRAIL ، که آزمون Galleri را توسعه داده است ، اجرا می شود. این برنامه با پشتیبانی هشت اتحاد سرطان NHS در سراسر انگلستان فعالیت می کند.

هدف آنها جذب 140،000 داوطلب در هشت منطقه انگلستان است تا ببینند این آزمایش در NHS چقدر خوب کار می کند.

نتایج اولیه این مطالعه تا سال 2023 پیش بینی می شود و در صورت موفقیت آمیز ، NHS در انگلستان برنامه دارد تا میزان عرضه را به یک میلیون نفر دیگر در 2024 و 2025 گسترش دهد.

چرا مهم است

بیمارانی که سرطان آنها زود تشخیص داده می شود ، در مرحله یک یا دو ، به طور معمول طیف وسیع تری از گزینه های درمانی در اختیار آنها قرار دارد که می تواند درمانی باشد و اغلب تهاجمی کمتری دارند.

شانس زنده ماندن بیمارانی که در مراحل اولیه تشخیص داده می شود در مقایسه با موارد چهارم پنج تا 10 برابر است.

زمینه بزرگتر

به گفته فعالان سرطان دهها هزار نفر به دلیل تأثیر COVID-19 با سرطان تشخیص داده نشده زندگی می کنند.

در اوایل سال جاری ، NHS آزمایش ملی دوربین های مینیاتوری خوراکی را برای بررسی علائم سرطان روده بزرگ آغاز کرد.

روی ضبط

مدیر عامل NHS آماندا پریچارد گفت: “این آزمایش خون سریع و ساده می تواند آغاز انقلابی در تشخیص و درمان سرطان در اینجا و سراسر جهان باشد.”

دمی کالی پالمر ، مدیر ملی سرطان NHS ، گفت: “سرعت بخشیدن به تشخیص زودهنگام سرطان برای بهبود بقا ، یک اولویت مطلق است و این کارآزمایی بالقوه می تواند این کار را در طیف وسیعی از انواع سرطان انجام دهد.”

ساجد جاوید ، دبیر بهداشت و مراقبت های اجتماعی ، گفت: تشخیص زودهنگام می تواند جان انسان ها را نجات دهد و این آزمایش جدید انقلابی می تواند سرطان ها را قبل از ظهور علائم تشخیص دهد و به افراد بهترین شانس را برای غلبه بر این بیماری می دهد.

پروفسور پیتر ساسینی ، مدیر واحد تحقیقات پیشگیری از سرطان سرطان انگلستان و کالج کالج لندن ، می گوید: “ما باید آزمایش گالری را با دقت مطالعه کنیم تا دریابیم که آیا می تواند تعداد سرطان های تشخیص داده شده در مراحل پایانی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد یا خیر.”

سر هارپال کومار ، رئیس GRAIL اروپا ، گفت: “ما از همکاری با NHS برای حمایت از برنامه بلندمدت NHS برای تشخیص زودهنگام سرطان خوشحالیم و مشتاق هستیم که فناوری خود را به سرعت در اختیار مردم انگلستان قرار دهیم. می توان.”

دیدگاهتان را بنویسید