::: Noandish.com ::: تنها راه ایران برای خنثی کردن نقشه شوم آمریکا


سفر چهار روزه جو بایدن به منطقه با فرود هواپیمای وی در فرودگاه بن گوریون تل آویو آغاز شد و مقامات اسرائیلی برای استقبال از او صف کشیده بودند.

نواندیش-آریا سعادتمند: سفر چهار روزه جو بایدن به منطقه با فرود هواپیمای وی در فرودگاه بن گوریون تل آویو آغاز شد و مقامات اسرائیلی برای استقبال از او صف کشیده بودند.

وی پس از بازدید از سرزمین های اشغالی با پرواز مستقیم از اسرائیل به عربستان سعودی رفت که حاوی پیام مهمی بود زیرا برای اولین بار است که رئیس جمهور آمریکا با پرواز مستقیم از اسرائیل به ریاض می رود.

نوع سازماندهی برنامه سفر همزمان با صدور مجوز عبور هواپیماهای اسرائیلی از حریم هوایی عربستان سعودی که به طور اتفاقی با پذیرش جو بایدن همراه شد، نشان می دهد که مهمترین هدف از سفر رئیس جمهور آمریکا بوده است. . دنبال کردن روند توافق ابراهیم یعنی عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل است. قراردادی که اگرچه مهم‌ترین دستاورد سیاست خارجی ترامپ نامیده می‌شود، اما یکی از آن سیاست‌هایی است که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان روی آن اتفاق نظر دارند.

بی شک جو بایدن نیز قصد دارد با اعلام عادی سازی روابط عربستان، این روند را ادامه دهد و کار را تمام کند، اتفاقی که شاید به دلیل برخی ملاحظات ریاض در حال حاضر امکان علنی آن وجود نداشته باشد، اما در پشت پرده، سخت تلاش می کند و خواهد کرد. احتمالا شاهد گرم شدن روابط هستیم. ما اسرائیل و عربستان خواهیم بود.

در این میان، گرم شدن روابط اعراب و اسرائیل تنها حلقه محاصره ایران را تنگتر می کند و در این شرایط است که فعال شدن دیپلماسی منطقه ای ما و از سرگیری روابط رسمی با ریاض اهمیتی دو چندان می یابد. تنها با بهبود روابط منطقه ای با ریاض و ابوظبی امکان پذیر است و دستگاه دیپلماسی ما باید این موضوع را جدی بگیرد.