OD های کشنده تریاک در سیاه پوستان آمریکایی همچنان در حال افزایش است


نویسنده: دنیس تامپسون خبرنگار سلامت روز

دوشنبه ، 13 سپتامبر 2021 (HealthDay News)-اپیدمی چند دهه ای افیونی آمریکا می تواند سیاه پوستان را بیشتر از سفیدپوستان درگیر کند زیرا بحران وارد مرحله جدیدی می شود.

به گفته محققان ، میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی در سیاه پوستان آمریکایی از سال 2018 تا 2019 در چهار ایالت تحت تأثیر این همه گیری 40 درصد افزایش یافته است.

OD های کشنده در بین همه نژادها و اقوام دیگر در آن مدت تقریباً یکسان باقی ماند.

دکتر مارک لاروشل ، استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون ، گفت: این نشان دهنده تغییر قابل توجهی در بحران مواد افیونی است ، که در اوایل دهه 2000 عمدتا سفیدپوستان را در مناطق روستایی تحت تأثیر قرار داد.

وی گفت: “از سال 2010 ، ما اکنون آنچه مردم” موج سه گانه “اپیدمی مواد مخدر می نامند را تشخیص می دهیم.” “موج اول تجویز مسکن های مخدر بود و پس از سال 2010 تا 2013 ، افزایش تا حد زیادی ناشی از هروئین بود و از سال 2013 ، فنتانیل غیرقانونی در عرضه مواد مخدر نفوذ کرده است.”

لاروشل و دکتر کنت استولر ، مدیر مرکز جانز هاپکینز برادوی می گویند که نابرابری های نژادی در مراقبت های بهداشتی و خدمات اجتماعی ایالات متحده دلیل احتمالی برای افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های جنسی در سیاه پوستان آمریکایی است ، حتی اگر مرگ و میر در بین سایر اقوام نیز افزایش یافته باشد. برای اعتیاد در بالتیمور ، که یافته های مطالعه را مرور کرد.

هر دو افزودند که گسترش فنتانیل قوی تریاک در سراسر بازار مواد مخدر غیرقانونی کشور نیز نقش داشته است.

استولر گفت: “کوکائین و مت آمفتامین در حال افزایش آلودگی با فنتانیل هستند.” این داروهای دیگر در افرادی که به استفاده از مواد افیونی عادت ندارند ، که بدن آنها نسبت به این داروهای شبه افکنی تحمل ندارد ، باعث مصرف بیش از حد می شود. “

تیم Larochelle داده هایی را برای این مطالعه به عنوان بخشی از کمک به پایان دادن به اعتیاد در جوامع طولانی مدت جمع آوری کرد ، یک تلاش فدرال برای جلوگیری از مرگ و میر ناشی از OD در 67 جوامع که از بحران مواد مخدر آسیب دیده اند.

این جوامع در کنتاکی ، ماساچوست ، نیویورک و اوهایو هستند. لاروشل گفت: این پروژه “هدف آن است که مرگ و میر ناشی از مصرف مواد افیونی را تا سه سال 40 درصد کاهش دهد.”

به طور کلی ، میزان مرگ و میر ناشی از OD مواد افیونی در جوامع مورد نظر بین سالهای 2018 تا 2019 ثابت بوده است. مجله بهداشت عمومی آمریکابه

اما با نگاه دقیق تر ، محققان متوجه افزایش 38 درصدی مرگ و میر ناشی از مصرف مواد افیونی در بین سیاه پوستان شدند.

لاروشل گفت ، اقداماتی که به کاهش سیل مرگ و میر ناشی از بیماری های جنسی در سایر گروه های نژادی و قومی کمک کرده است ، تأثیر مشابهی بر سیاهان آمریکایی ندارد.

وی خاطرنشان کرد که قوانینی برای جلوگیری از استفاده غیرقانونی داروهای مسکن شبه افیونی تصویب شده است. جوامع در مورد راه های درمان بیش از حد دوز آموزش دیده اند و مجهز به داروی معکوس OD نالوکسان هستند و داروها به طور گسترده تری برای درمان افراد معتاد به مواد افیونی در دسترس قرار گرفته است.

لاروشل گفت: “متأسفانه ، آنها به گونه ای ارائه شده اند که نابرابری های ساختاری را در مراقبت های بهداشتی و سیستم های بهداشت عمومی ما منعکس می کنند” و مزایای آن عمدتا برای سفیدپوستان است.

استولر اضافه کرد: سایر مواردی که مانع دسترسی سیاه پوستان آمریکایی به مراقبت های بهداشتی می شوند ، احتمالاً در اینجا نیز نقش دارند. از جمله این موارد می توان به عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی و بیمه درمانی مقرون به صرفه ، عدم مراقبت از کودکان در دسترس ، مشکلات در رفت و آمد به محل رفت و آمد و درمان و همچنین بی خانمانی اشاره کرد.

استولر گفت: “اینها همه تنها تعدادی از موانع دیگر هستند که می توانند اثربخشی آنچه ما برای خدشه دار کردن انجام می دهیم” را در مرگ و میر مواد افیونی در سیاه پوستان آمریکایی محدود کند.

وی افزود: “اختلالات مصرف مواد از نظر نحوه شکل گیری و تداوم آنها بسیار پیچیده است.” “ما باید به عوامل م thatثر در محدود کردن دسترسی به درمان و اثربخشی درمان برای سیاه پوستان بپردازیم.”

لاروشل و استولر گفتند ، فنتانیل همچنین می تواند از طریق آلودگی سایر داروهای تفریحی غیرمجاز به مرگ ناشی از OD در سیاهپوستان کمک کند.

لاروشل گفت: “آنچه ما در حال مشاهده آن هستیم مربوط به ظهور محرک های آلوده به فنتانیل است-به عنوان مثال ، کسی که قصد دارد از کوکائین استفاده کند و کوکائین با فنتانیل آلوده است.” “برای شخصی که از مواد افیونی استفاده نمی کند و حتی در معرض مقدار کمی فنتانیل قرار دارد ، می تواند به طور غیر منتظره منجر به مصرف بیش از حد شود.”

وی افزود که اینها افرادی نیستند که معمولاً برای کاهش آسیب های شبه افیونی مورد هدف قرار گرفته اند زیرا قصد استفاده از مواد افیونی را ندارند.

لاروشل خاطرنشان کرد: اعداد این مطالعه قبل از همه گیری COVID-19 جمع آوری شد ، که باعث شد مصرف مواد مخدر و میزان OD دوباره در بین همه نژادها و گروه های قومی افزایش یابد.

این بدان معناست که سیاه پوستان آمریکایی امروز حتی بیشتر از قبل از همه گیری در معرض خطر OD مواد افیونی قرار دارند.

لاروشل می گوید: “روندهای این مقاله در واقع قبل از همه گیری است ، اما این بیماری همه گیر بحران مصرف بیش از حد را تشدید کرده است.” متأسفانه سطح کلی مصرف بیش از حد در جمعیت در شرایط همه گیری دوباره افزایش یافته است. “

اطلاعات بیشتر

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده در مورد اپیدمی مواد افیونی ایالات متحده اطلاعات بیشتری دارد.

منابع: مارک لاروشل ، MD ، MPH ، پزشک عمومی داخلی ، مرکز پزشکی بوستون ، و استادیار پزشکی ، دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون ؛ کنت استولر ، MD ، مدیر ، مرکز اعتیاد جان هاپکینز برادوی ، بالتیمور ؛ مجله بهداشت عمومی آمریکا، 9 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید