TRISH پایگاه داده متمرکز را برای تمرکز بر سلامت فضا راه اندازی می کنداین موسسه تحقیقاتی Translational for Health Space (TRISH) در کالج پزشکی بیلور یک پلت فرم تحقیقاتی پزشکی برای مطالعه سلامت و عملکرد فضانوردان در طول پروازهای تجاری فضایی اعلام کرده است.

این برنامه ، با نام EXPAND (تقویت پلتفرم های کاوش eXploration و تعریف آنالوگ) ، اطلاعات پروازهای متعدد را جمع آوری کرده و در پایگاه داده متمرکز نگهداری می کند تا سلامت فضانوردان را بهبود بخشد و نوآوری های جدیدی را برای استفاده در خانه در زمین پیدا کند.

اولین مأموریت برای جمع آوری داده ها برای EXPAND مداری سه روزه است ماموریت Inspiration4 که قرار است 15 سپتامبر راه اندازی شود.

دکتر امانوئل اورکیتا ، سرپرست پزشکی TRISH ، در این باره می گوید: “این مدل تحقیقاتی پیشرو تنها به این دلیل امکان پذیر است که همه – دانشمندان ، شرکت های تجاری فضایی و مسافران – اهمیت تحقیقات سلامت فضا را درک کرده و آنچه را که می توانیم با همکاری آن یاد بگیریم درک کنیم.” بیانیه.

چرا مهم است

پروازهای فضایی چالش های بی نظیری را برای بدن انسان ایجاد می کند. هدف برنامه تحقیقاتی EXPAND رفع انواع نیازهای سلامتی است که ممکن است در ماموریت های فضایی طولانی ایجاد شود. روی آن تمرکز خواهد کرد تشخیص و درمان زودهنگام بیماری ها ، محافظت در برابر اشعه ، مراقبت های بهداشت روانی و مشکل در کار با یک تیم کوچک در محیط های نزدیک.

“محیط فضایی باعث تغییرات سریع بدن می شود. این می تواند به ما در درک نحوه واکنش ما انسان ها و غلبه بر استرس کمک کند. دوریت دانوویل ، مدیر اجرایی TRISH ، در بیانیه ای گفت: اطمینان از سالم ماندن کاوشگران فضا ما را مجبور می کند تا رویکردهای جدیدی را برای تشخیص زودهنگام و پیشگیری از بیماری ها ابداع کنیم.

“مطالعه طیف وسیعی از افراد در فضا دانش ما را در مورد زیست شناسی انسان افزایش می دهد. برنامه TRISH EXPAND از فرصت هایی با ارائه دهندگان پروازهای فضایی تجاری و خدمه مایل به آنها برای بازکردن افق های تحقیقاتی جدید استفاده خواهد کرد. “

این تحقیقات همچنین می تواند برای کسانی که در کنار سیاره گیر کرده اند مفید واقع شود. در طول ماموریت Inspiriation4 ، خدمه قابلیت های کوچک پزشکی را آزمایش می کنند که می تواند روزی در خانه مورد استفاده قرار گیرد.

برخی از چالش های مراقبت های بهداشتی فضانوردان نیز برای بسیاری از جوامع روی زمین وجود دارد ، به ویژه برای کسانی که در مناطق دور افتاده یا روستایی بدون دسترسی آسان به ارائه دهندگان زندگی می کنند.

Urquieta در مصاحبه ای در اواخر ماه اوت گفت: “وقتی به این جمعیت نگاه می کنید ، به افراط فیزیولوژی انسان نگاه می کنید و به محیط بسیار منزوی و بسیار کوچک نگاه می کنید.” “تقریباً همه چیز روی زمین که شبیه آن شرایط است ، به ویژه مکانهایی که منزوی هستند ، آنها دسترسی آماده ای به یک مرکز پزشکی ندارند مناطق دور افتاده در جهان ، بلکه در ایالات متحده آمریکا “

روند بزرگتر

تحقیقات در مورد تأثیرات جسمی و روحی پروازهای فضایی اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا انسانها ماموریت های طولانی تری را به ماه و … مریخ.

پروازهای تجاری کوتاه تر مانند Inspiration4 شباهت هایی با آنها دارند ماموریت های اولیه ناسا Artemis ، “جیمی وو ، مهندس ارشد زیست پزشکی TRISH ، در بیانیه ای گفت. “این به TRISH فرصتی می دهد تا فناوری های جدید سلامت و عملکرد را برای فضانوردان آینده ناسا آزمایش کند.”

دیدگاهتان را بنویسید